savasdas@turizmguncel.com

Alman tur operatörü tüm havalimanı şubelerini kapattı

Alman tur operatörü tüm havalimanı şubelerini kapattı

Alman tur operatörü Der Touristik, tüm havalimanlarındaki şubelerini kapatırken, perakende ağını genişletmek için 25 satış acentesini bünyesine kattı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'nın ikinci büyük seyahat grubu Der Touristik ülke genelinde tüm havalimanlarında bulunan şubelerini kapattı. Kapatılan şubelerde çalışan 80 kişinin işini kaybedeceği belirtildi. Şirket buna karşın, perakende ağını genişletmek için 25 satış acentesini bünyesine kattı.

Finansal olarak anlamsızlaştılar

Covid-19 salgını nedeniyle hava yolu taşımacılığındaki düşüşün bu şubeleri finansal olarak anlamsızlaştırdığını belirten Der Touristik, son dakika satışı yapan söz konusu şubelerin müşterilere seyahatten önce ve sonra yardımcı olduğunu belirtti.

13 havalimanında bulunan şubelerin bu yılın sonuna kadar kapatılcağı ve buralarda görev yapan işçilerin geleceğinin ne olacağıyla ilgili görüşmelerin önümüzdeki ay başlayacağı ifade edildi.

Ingo Burmester: Finanse edilemez hale geldiler

Der Touristik Orta Avrupa CEO'su Ingo Burmester, ''Havalimanlarındaki şubeler 10 yıllar boyunca önemli bir işlevi yerine getirdi. Ancak pandeminin yolcu sayısında yarattığı çöküş nedeniyle son yıllarda zaten zor durumda olan bu şubelerin finanse edilemez hale geldi.'' dedi.

25 Galeria acentesini satın aldı

Öte taraftan Der Toruistik, perakende ağıdaki boşluğu doldurmak için 25 Galeria seyahat acentesini satın aldı. Şirket, söz konusu satın almayla üst harcama geli grubundaki pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Almanya'nın en büyük seyahat grubu TUI de, benzer bir karar alarak havalimanlarındaki 18 şubesini kapatmıştı.


Bu Makale 24.07.2020 - 10:59:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.