savasdas@turizmguncel.com

Çin'deki 47 turizm merkezi üç günde 2,7 milyon turist aldı

Çin'deki 47 turizm merkezi üç günde 2,7 milyon turist aldı

Bahar Bayramı ve yeni yıl tatilinde olan Çinliler, turistik bölgelere akın etti. Salgına karşı alınmış olan sıkı önlemler eşliğinde tatilin tadını çıkaran Çin halkı, bayramın ilk üç gününde 2019’daki rakamların yüzde 91’ine ulaşılmasını sağladı.

Beijing Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi, kentin en önemli 147 turistik mevkiinin 11-13 Şubat aralığında 2 milyon 760 bin ziyaretçi kabul ettiğini; ayrıca başkentin yoğun ticaret yaşamının aktığı Wangfujing Caddesi’ndeki kalabalığın da 360 bin turiste ulaştığını açıkladı.

Öte yandan söz konusu turistik mekanların sağladığı girdi, 2019'un aynı günlerinde elde edilenin 1,6 katı oldu. Beijing’de Covid-19 vakalarının geçtiğimiz aralık ile ocak ayları arasında bir yükselişine tanık olunmuştu. Dolayısıyla kentin yetkili makamları, turistik mekanları, yedi günlük tatil boyunca kapasitelerinin sadece yüzde 50’si kadar ziyaretçi kabul etmeye ve bulaşma riskini önlemek için ziyaretçi kabul rezervasyonlarını doluluk sürelerinin dışına kaydırmaya çağırdı. Bilindiği üzere, 2020 yılının İlkbahar Bayram tatili süresince birçok turistik mekan, koronavirüsün her türlü bulaşma riskini yok etmek için tamamen kapalı tutulmuştu.

Bu Makale 15.02.2021 - 10:46:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.