savasdas@turizmguncel.com

İki otelle sektöre girdi, yeni bir markaya 'imza' atıyor

İki otelle sektöre girdi, yeni bir markaya 'imza' atıyor
Türkiye'de yeni bir otel markası daha doğuyor. İki otelle yola çıkan Signiture Hotles zincirinin üçüncü oteli de yolda.

TurizmGüncel

Havacılık, seyahat acentesi taşımacılık ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren Honest Şirketler Grubu, konaklama sektörüne giriyor. Signiture markasıyla oteller açmaya başlayan şirket, iki tesisi açılışa hazır hale getirdi, yeni bir tesis için ise çalışmalarını sürdürüyor.

Turizm sektörüne ‘imza’ atmak amacıyla yola çıktık

Signiture otel markası ve şirketin yatırımlarıyla ilgili TurizmGüncel'e bilgi veren Honest Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Deveci, yüzde 100 Türk işletmesi olarak turizm sektörüne imza atmak amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

‘’Sektörümüzde bir ilk olcaktır’’

İlk otellerinin Kapadokya’nın tescilli merkezi Ortahisar’da açtıklarını kaydeden Cengiz Deveci, ‘’Sonrasındaki yatırımımızı da Kuşadası’nda yapıyoruz. Hem Kapadokya, hem de Kuşadası’nda aynı zincir işletmenin aynı hizmet kalitesinde işletiliyor olması, sektörümüzde bir ilk olacaktır. Konseptleri farklı da olsa, konfor ve misafir beklentilerinin en üst seviyesinde hizmet vermek üzere yapılan yatırımlarımızın özellikle mutfağı ile ön plana çıkması en büyük hedefimizdir.’’ dedi.

signiture hotel kapadokya

Kapadokya ve Kuşadası’ndaki oteller

Ortahisar’daki otelin 61, Kuşadası’ndaki otelin ise 112 Odası bulunduğunu kaydeden Deveci, üçüncü tesisin ise Kapadokya-Mustafa Paşa bölgesinde hayata geçireceklerini söyledi. Deveci, ‘’Kapadokya’daki otel ilk göz ağrımız. 61 konforlu odası, 360 derece Kapadokya manzaralı roof restoranı ile bina otel anlamında konforlu ve iyi bir tesisi hayata geçirmiş olduk. Aynı heyecan ile ikinci yatırımımızı Kuşadası’nda denize sıfır 112 odası, yaklaşık 100 metrelik iskelesi, otelin onikinci katındaki roof restoranı ile misafirlerimizin Samos’un ve Ege denizinin incilerini izleyebilecekleri bir tesis olarak yarattık. Her iki otelimizde de misafirlerimize en üst konforu yaşatabilmek adına hiçbir konudan kaçınmadık. Bu da bizim başarıya ulaşabilmemiz ve sektöre imzamızı atabilmemiz adına en büyük dayanağımız.’’ diye konuştu.

İki otele 47 milyon TL yatırım yaptı

Cengiz Deveci, iki tesisin yatırım maliyeti, yeni yatırım planları ve şirketin diğer faaliyet alanları ile ilgili ise şu bilgileri paylaştı:

‘’İlk tesisimiz olan Kapadokya Signature Hotels & Spa Otelimizi yaklaşık 6 aylık bir yatırım ve hazırlık sürecinden sonra, 2019 Eylül ayında faaliyete geçirdik. 6 aylık hizmet sürecimizin ardından maalesef 2020 Mart ayında faaliyetimizi durdurmak zorunda kaldık. Bu tesisimizin yatırım maliyeti, mülkiyeti dahil 17 milyon TL oldu. İkinci yatırımımız olan Kuşadası’ndaki Signature Blue Resort Otelimizin mülkiyet dahil yatırım bedeli 30 milyon TL’yi bulacak. Her iki işletmemizi de yıl sonunda hizmete sokmayı hedefliyoruz.

Yatırımcı firmamız konaklama sektörü dışında, havacılık, turizm acentesi (Honest Travel), taşımacılık ve son dönemlerde de inşaat alanında faaliyet gösteriyor.

signiture otel_kusadasi

Kapadokya’da bir otel daha açıyor

Üçüncü yatırımımız yine Kapadokya Bölgesi’nde Ürgüp’e bağlı Mustafa Paşa Kasabası’nda planladık. Daha öncesinden arsasını aldığımız bu yatırımımızı lüks bir mağara otel olarak hayata geçireceğiz. Sonrasında Pamukkale’de bir tesis hedefliyoruz. Yoğun turist alan bir Avrupa şehrinde otel yatırımı hazırlığındayız , kısa zamanda misafirlerimize duyuracağız. Ürgüp’teki otel arsamızı 2013 de almıştık. Signature Hotel markasını 10. Senesinde yani 2023 de 10 otele ulaştırmayı hedefliyoruz.’’

‘’Fırsata çevirmek istedik’’

Cengiz Deveci, turizm sektöründe küresel ölçekte bir kriz varken neden yatırıma soyundukları’ şeklindeki sorumuza ise şu yanıtı verdi:

Böyle bir dönemde yatırıma sıcak bakmamızın birinci sebebi grup şirketimizin finansal gücüne olan güvenimiz. İkinci olaraka da misafirin hizmet almadığı bir dönemde yatırıma ağırlık vermenin fırsat olacağını düşünerek, misafirin geleceği dönemde bu fırsatı avantaja çevirmek istedik. Yaptığımız hiçbir şeyi aceleye getirmeden, misafirlerimizin rahatını ve konforunu referans alarak en optimum seviyede yapıyoruz. Bu arada kriz sürecinde yatırım maliyetimizde de öngördüğümüz üzere, % 20 oranında kar sağlandık. Burada şunu da özellikle belirtmek isterim: biz Türkiye’ye hep inandık, inanıyoruz ve bundan sonraki süreçte de inanacağız. Yaptığımız yatırımlar bunun bir göstergesi. Türkiye’ye Latin Amerikalı turistin %75’ini getiren bir firmayız ve daha fazlasını getirebilmek için her gün daha fazla çalışıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla, sektördeki bu gücümüzü, bölgesel olarak otel, balon, mağaza, turizm acentesi gibi alanlarda istihdam yaratarak kullanmak arzusundayız. Hedeflerimize ulaşmak için de tüm ekibimizle var gücümüzle çabalıyoruz.


Bu Makale 31.08.2020 - 09:50:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Eyüp Sultan Deveci - 01.09.2020 - 08:22

    Hayırlı olsun Amcaoğlu. Bereketli bol kazançlar

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.