savasdas@turizmguncel.com

Burhan Sili: Charter uçuşlar önemli

Burhan Sili: Charter uçuşlar önemli
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanın Burhan Sili, “Turizm hareketliliği her an başlayacakmış gibi önlemlerimizi almaya, ilgililerle temasta kalmaya devam ediyoruz” dedi.

Danimarka Türkiye Büyükelçisi Danny Annan, Alanya temasları kapsamında Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili’yi ziyaret ederek Covid-19 salgını sürecinde turizm alanında gelinen son durum hakkında bilgiler aldı. Danimarka’nın Alanya Fahri Konsolosu Dr. Metin Atalay’ın eşlik ettiği ziyarette, Danimarka Türkiye arası turizm ilişkilerini masaya yatırdıklarını kaydeden Başkan Sili şunları söyledi:

“Danimarka vatandaşlarının, başta Alanya olmak üzere Türkiye’ye olan ilgisi hem yerleşik yaşam hem de tatil amaçlı konaklama anlamında her zaman olmuştur. İlerleyen aylarda pandemi baskısının azalıp charter uçuşlarının da artacağını varsayarak tatilcilerimizin yaşayabilecekleri sorunlara hızlı müdahale etme konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

‘’Charter uçuşlar önemli’’

Sayın Annan’a özellikle Gazipaşa Alanya Havalimanı’nın (GZP) Alanya turizmi için ne kadar önemli olduğunu istatistiklerle ortaya koyduk. Daha önceki senelerde Danimarka’dan bu havalimanını kullanarak çok sayıda turistin veya yerleşik yabancının tatil amaçlı bölgemize intikal ettiğini dile getirdik. Bizler sektör temsilcileri olarak belirsizliklerin ardına sığınmak yerine turizm hareketliliği her an başlayacakmış gibi önlemlerimizi almaya, ilgililerle temasta kalmaya ve taleplerimizi iletmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda Türkiye Büyükelçimiz Sayın Annan’ın ziyaretini önemli buluyor, kendisine ve Sayın Metin Atalay’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.


Bu Makale 26.05.2021 - 10:45:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.