savasdas@turizmguncel.com

80 otel çalışanı otelle istihdam bürosunun arasında kaldı

80 otel çalışanı otelle istihdam bürosunun arasında kaldı
Balıkesir'de bulunan Bonjo Club Resort çalışanı 80 otel işçisinin parasını alamadığı bildirildi.

Tema City isimli istihdam bürosu aracılığıyla Bonjo Club Resort Hotel'de işe başlayan 80 otel çalışanının iki aydır parasını alamadığı belirtildi.

80 otel çalışanı ortada kaldı

Gazete Manifesto'da yer alan habere göre, Bonjo Club Resort otelinde çalışan emekçiler, özel bir istihdam bürosu olan Tema City aracılığıyla Ağustos ayı itibariyle hizmet vermeye başladı. 80 kadar Tema City çalışanı, Ağustos ve Eylül ayı içinde çalıştıkları sürelerde maaşlarını alamadı. Maaş alamama nedeni olarak özel istihdam bürosu Tema City ile otel arasındaki ödeme anlaşmazlığı olarak gösterildi. İki şirket yetkilileri topu birbirine atarken, 80 kadar otel çalışanı ortada kaldı. Otel çalışanları, uzak şehirlerden gelen bazı arkadaşlarının dönüş parası bulmakta bile zorlandığını söyledi.

''İki şirket arasındaki anlaşmazlık bizi ilgilendirmez''

İki şirket arasındaki anlaşmazlığın kendilerini ilgilendirmediğini belirten otel çalışanları “Biz çalıştık, hizmet verdik. Bakkaldan ekmek alırken bile parasını veriyoruz, şimdi biz çalışınca neden hakkımızı alamıyoruz?” dedi. Kendi aralarında birlik kuran otel personeli, önümüzdeki günlerde çözüm alamazsa “hukuki ve meşru yolları” kullanacaklarını açıkladılar. Otel personeli, sigortalarının da asgari ücretten yatırıldığını öğrendiklerini açıkladı.


Bu Makale 28.09.2020 - 15:30:00 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.