savasdas@turizmguncel.com

Aşılama 50 yaş üstü insanları tekrar tatile teşvik edecek

Aşılama 50 yaş üstü insanları tekrar tatile teşvik edecek

Kovid aşısının 50 yaş üstü nüfusu tatile çıkma konusunda cesaretlendirdiği belirtiliyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Advantage Travel Partnership ve Silver Travel Advisor'ın ortaklaşa yaptığı araştırmaya göre, yaşlı insanlar aşıdan sonra tatil için cesaretlendi. Yapılan araştırmaya katılanlar 4'te 3'ü, kovid aşısının kendilerine önümüzdeki 6 ay içinde tatil rezervasyonu yapmak için gücen vereceğini açıkladı. Katılımcıların yüzde 50'ye yakını ise, aşılamanın getirdiği özgürlüğü mümkün olan en kısa sürede kullanacağına dikkat çekiyor.

Çoğunluk ya aynı ya da ya da daha fazla harcayacak

İngiltere'deki 50 yaş üstü nüfusun yüzde 94'ünün aşı için başvurduğu belirtilen araştırmada, pandeminin insanların tatilde harcama alışkanlıklarını nasıl değiştirdiği de mercek altına alındı. Katılımcıların yüzde 60^'u bütçelerinin sabit kaldığını söylerken, yüzde 26'sı eskisine göre daha fazla harcama yapacağını beyan etti.

Seyahat acentelerini tercih edecekler

Katılımcıların yüzde 49'u uzman tavsiyesi alabilmek için rezervasyonunu seyahat acenteleri üzerinden alacağını belirtirken, bunların yüzde 42'si sıkıntı anında destek alabilmek, yüzde 38'i ise finansal olarak güvende hissetmek için acenteleri tercih ettiğini söyledi.


Bu Makale 04.02.2021 - 16:35:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.