savasdas@turizmguncel.com

‘’Ne pahasına olursa olsun’’

‘’Ne pahasına olursa olsun’’
Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinin koronavirüsle mücadelede izleyeceği yolu açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülke ekonomisi için, her ne pahasına olursa olsun ikinci bir genel karantinadan uzak duracaklarını açıkladı. Ülkeyi tamamen kapatmak yerine bölgesel, özel ve amaca dönük hareket edeceklerini anlatan Merkel, önceliklerinin okulların ve kreşlerin açık kalması olduğunu ifade etti.

Eyalet başkanları uzlaşmazlık yaşıyor

Haftalardır vaka sayısı yükselen Almanya'da, vaka sayılarının bölgelere göre farklılık göstermesi nedeniyle eyalet başbakanlarının atılması gereken adımlar konusunda uzlaşmazlık yaşadığı bildirildi.

Önlemler alınacak

Buna rağmen Almanya genelinde birtakım adımlar da atılıyor. Örneğin girdikleri restoranlara sahte isim beyan edenlere 50 euro para cezası verilecek. Kışın binalarda daha iyi havalandırma sağlanması için çalışma yürütülecek. Bazı bölgelerdeki vaka artışı endişe yaratıyor.

Ne pahasına olursa olsun

Gazetecilere açıklama yapan Merkel, ''Salgın konusunda çok şey öğrendik ve yazı iyi atlattık. Ancak sonbahar ve kış döneminde önümüzde daha zor bir süreç olduğunu biliyoruz. Vaka oranının 100 binde 35'e ulaştığı bazı bölgelerde kişisel eğlencelerin 25, kamusal alanlardaki eğlenceleri ise 50 kişi ile sınırlandırılabilir. Ancak Almanya ekonomisini kurtarmak için ne pahasına olursa olsun genel bir karantinadan uzak duracağız.'' dedi. 

Vaka sayısı 100 binde 50’yi geçerse

Robert Koch Enstitüsü'nün verilerine göre 287 bin vakanın bulunduğu ve 9 bin 471 kişinin hayatını kaybettiği Almanya'da, vaka sayısının 100 binde 50'yi geçmesi durumunda kutlamalar 10 kişi, halka açık etkinlikler ise 25 kişi ile sınırlandırılacak.


Bu Makale 01.10.2020 - 08:37:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.