savasdas@turizmguncel.com

Anex, Pegas ve Odeon'a 10'ar milyon dolar yeni kredi iddiası

Anex, Pegas ve Odeon'a 10'ar milyon dolar yeni kredi iddiası

Rusya'da faaliyet gösteren Türk tur operatörleri Anex Tour, Pegas Touristik ve Odeon'a 100'a milyon dolar daha kredi verildiği belirtildi.

Nisan ayında kamu bankalarından KGF destekli 30'ar milyon dolar kredi kullandırılan Anex, Pegas ve Odeon'a, 10'ar milyon dolar daha kredi verildiği belirtildi.

Habertürk'ten Güntay Şimşek'in yazısına göre, geçtiğimiz hafta Anex, Pegas ve Odeon turizm guruplarına 10’ar milyon dolar daha ilave kredi verilerek, sağlanan desteğin toplam büyüklüğü 150 milyon dolara ulaştı. (Corendon Turizm Grubu da 30 milyon dolar kredi almıştı)

Kredilerin 2 yılı ödemesiz 10 yıl vadeli ve yüzde 7,5 faizli olduğunu belirten Güntay Şimşek, piyasalar düzeldiğinde turizmin tüm sektörlere katkı sağlayacağını, bu nedenle verilen desteğin doğru olduğunu ileri sürdü.

Tur operatörleri yalanladı

Konuyla ilgili açıklama yapan Anex Tour daha önce kullandıkları 30 milyon KGF kredisine benzer şekilde tanımlı bir kredi kullanmadıklarını açıkladı. Söz onusu kredinin, daha önce kullanılmış, geri ödendikten sonra açığa çıkmış krediler olabileceği belirtildi. Odeon ise şirketleinin 10 milyon dolar KGF kredisi aldığı şeklindeki haberin doğru olmadığını açıkladı.


Bu Makale 29.07.2020 - 11:22:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.