savasdas@turizmguncel.com

İspanya için 'tavsiye' verdi, Türkiye'yi yine liste dışı tuttu

İspanya için 'tavsiye' verdi, Türkiye'yi yine liste dışı tuttu
Almanya, korona vakalarındaki artış nedeniyle İngiltere'nin güvenli ülkeler listesinden çıkardığı İspanya için 'tavsiyede' bulunurken, Türkiye'yi gidilmemsi gereken ülkelerin arasında tutmaya devam etti.

31 Ağustos'a kadar uzattı

Alman Dışişleri Bakanlığı'nın, Türkiye'ni içinde bulunduğu, 130 ülkeye dönük seyahat uyarısını 31 Ağustos'a kadar uzattığı belirtildi.

Sözcü gazetesinden Ali Gülen'in haberine göre, ''gidilmemesi gereken ülkeler'' listesini yayınlayan Robert Koch Enstitüsü, ülkelerin risk bölgesi olarak belirlenmesinde, her 100 bin kişide 50 kişilik virüs enfekte sayısını baz aldıklarını açıkladı.

Türkiye'nin verdiği tüm sayılara rağmen seyahat uyarısını kaldırmayan Almanya'dan bu yaz Türkiye'ye artık yoğun şekilde bir turizm beklenmiyor.

Lüksemburg da listede

Dışişleri Bakanlığı, seyahat uyarısı yapılan ülkeler arasına AB üyesi Lüksemburg'u da koydu. AB'de seyahat uyarısı yapılan tek ülke bu küçük Lüksemburg olurken, İspanya’nın turistik kentlerinden Barselona ve çevresindeki plajlarda dikkatli olunması istendi. Ancak İspanya için henüz bir seyahat uyarısı yapılmadı. Seyahat uyarısı yapılmayan ülkelerden gelenler, yine de üç gün içerisinde doktoruna gidip test yaptıracak.

Seyahat uyarısı yapılan ülkelere gidenler ise havaalanlarında test edilecek.


Bu Makale 29.07.2020 - 15:42:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.