savasdas@turizmguncel.com

Almanya o kararı bir ay erteledi

Almanya o kararı bir ay erteledi

Almanya Federal Cumhuriyeti, 'Trafik Lambası' olarak tarif edilen yeni seyahat sisteminin uygulamaya geçeceği tarihi 1 Kasım'a erteledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

1 Ekim tarihinden itibaren seyahatlerde 'Trafik Lambası' sistemine geçeceğini duyuran Almanya, uygulamanın başlangıç tarihini 1 Kasım'a erteledi. Almanya'nın yeni seyahat sisteminde ülkelerin 'kırımızı', 'sarı' ve 'yeşil' olarak kodlanacağı ve kısıtlamaların buna göre (orantılı) şekilde hayata geçirileceği belirtilmişti. Yeni plan kapsamında ayrıca, sağlıklı veri elde edilen her ülke hatta bölgeler için münferit seyahat uyarıları/tavsiyeleri yapılması da kararlaştırılmıştı.

Almanya Federal ve Eyalet Hükümetleri 1 Ekim'de hayata geçirmeyi planladıkları yeni sistemi, uygulamada yaşanması muhtemel sorunlar nedeniyle 1 Kasım'a erteledi. Bild gazetesinin haberine göre, yeni sistemin 1 Kasım'a ertelenmesinin nedeni çıkış kartlarının dijitalleştirilmesinde yaşanan sorunlar. Bu sorun çözülmeden, riskli ülkelerden dönenlerin takibinin yapılmasının zor olduğu belirtiliyor.

Mevcut sistemde, Almanya tarafından 'risk bölgesi' olarak sınıflandırılmayan ülkelerden gelenler ellerinde negatif PCR testi bulunması durumunda karantinaya girmiyor.


Bu Makale 23.09.2020 - 09:55:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.