savasdas@turizmguncel.com

İspanya, Türkiye ve Fransa düşüşte

İspanya, Türkiye ve Fransa düşüşte
Almanya seyahat pazarında işler iyi gitmiyor. Bir önceki haftaya göre ziyaretçi artışı kaydeden tek destinasyon Almanya'nın kendisi olurken, Akdeniz destinasyonları için tünelin ucunda henüz ışık görünmüyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Ağustos ayının da bitmeye yaklaştığı dönemde Almanya'da hemen hiçbir destinasyon aradığını bulamadı. Özellikle İspanya ve Türkiye'ye dönük talepteki düşüş dikkat çekiyor.

ALMANYA2_1

Alman iş ve turizm fvw'nun Trevotrend verilerinden derlediği habere göre, ağustos ayında Almanya pazarında kazanan tek destinasyon yine Almanya'nın kendisi oldu. Almanların giderek artan oranda iç turizme yöneldiği belirtiliyor.

Türkiye, İspanya ve Fransa düşüşte

Yüzlerce çevirim-içi portalda Almanların destinasyon, seyahat dönemleri ve tercih ettikleri otelleri analiz eden Trevotrend, İspanya'ya dönük talebin bir önceki haftaya göre 3'te 1 oranında düştüğünü belirtti. Bir önceki haftaya kıyasla Türkiye'nin yüzde 19, Fransa'nın ise yüzde 10 kaydettiği belirtilen Trevotrend verilerinde, diğer destinasyonların ise nispeten istikrarlı bir seyir izlediği görülüyor.

ALMANYA_1

Lider Almanya

Ülke içine ve komşu ülkelere dönük talebe bakıldığında ise Almanya'nın yüzde 63 ile lider olduğu görülüyor. Onu yüzde 17 ile Avusturya ve yüzde 6 ile Hollanda takip ediyor.

Kısa vadeli rezervasyon trendi

Alman tur operatörleri güçlü bir kısa vadeli rezervasyon trendinin olduğunu belirtiyor. Alman seyahatçilerin, çoğunlukla gelecek iki hafta olmak üzere, gelecek iki aya ilişkin aramalar yaptığı görülüyor.

havayolu

Almanya'da hava yolu ile seyahat talebinin yüzde 80'ini Yunanistan, Türkiye, İspanya ve Mısır oluşturuyor. Hava yolu ile seyahat talebinde ağustos ayının üçüncü haftasında Türkiye ile Yunanistan yer değiştirdi.

ALMANYA'DA EN ÇOK ARANAN İLK 10 OTEL

oteller_1
ALMANLARIN TÜKİYE'E EN ÇOK ARADIĞI İLK 10 OTEL

oteller1


Bu Makale 27.08.2020 - 10:22:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.