savasdas@turizmguncel.com

Alman tur operatörleri Yunanistan için büyük ölçekli programlar hazırladı

Alman tur operatörleri Yunanistan için büyük ölçekli programlar hazırladı

Alman tur operatörleri, 14 Mayıs'ta turizmi başlatacak olan Yunanistan'a dönük büyük ölçekli tatil programları hazırladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Başta DER Touristik olmak üzere, Almanya'nun önde gelen tur operatörleri, 14 Mayıs'ta turizmi resmen açacak olan Yunanistan'a dönük büyük ölçekli programlar hazırladı.

Almanya'nın birinci ve üçüncü büyük tur operatörleri TUI ve FTI'ın ardından, DER Touristik de Yunanistan programını açıkladı.

DER Touristik 750 oteli programına aldı

DER Touristik 2021 yaz sezonunda Girit, Rodos, Kos ve Korfu dahil, Yunanistan'daki tüm destinasyonlarda her kategoriden 750 oteli misafirlerine sunuyor. DER Touristik bu otellerden 69 tanesi ile tek yetkili olarak çalışıyor.

Test ve aşı sertifikası olanlara kısıtlama yok

14 Mayıs'a gelindiğinde 750 otelin açılmış olacağını açıklayan DER Touristik, bu otellerin ellerinde PCR testi veya aşı sertifikası olan tüm yolcuları kısıtlamasız olarak kabul edeceğini kaydetti. Yolcular, Almanya'ya dönüşte Covid-19 testi yaptıracak. Tatilde salgın kapan yolcular ise, DER Touristik'in paket tur kapsamında sağladığı sigortadan yararlanacak ve tedavisinin 3 bin 500 euroya kadarlık kısmı ile dönüş uçak bileti bu sigorta tarafından karşılanacak.

TUI ve FTI'dan da geniş ölçekli Yunanistan programı

DER Touristik'ten önce Almanya'nın bir ve üç numaralı tur operatörleri TUI ve FTI da Yunanistan'a dönük geniş ölçekli tatil programı oluşturduğunu açıklamıştı. TUIfly ile Almanya'nın çok sayıda havalimanından Yunanistan'a operasyon planlayan TUI, 21 adadaki 3 binden fazla oteli programına aldı.

FTI ise, Yunanistan'daki portföyüne, 2019 yılına kıyasla yüzde 20 büyüttü. Şirket, okulların tatil olduğu yaz döneminde Almanya'nın pek çok havalimanından Rodos, Kos ve Korfu'ya özel charter uçuşları planlıyor.


Bu Makale 06.05.2021 - 11:25:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.