savasdas@turizmguncel.com

Airbnb Afgan sığınmacılara ücretsiz konaklama sağlayacak

Airbnb Afgan sığınmacılara ücretsiz konaklama sağlayacak
Uluslararası oda ve ev kiralama şirketi Airbnb, 20 bin Afgan sığınmacıya ücretsiz konaklama sağlayacağını açıkladı.

ABD’nin Taliban ile anlaşarak ülkeden çekilmesi sonrasında binlerce kişinin canını kurtarmak için değişik ülkelere gitmeye çalıştığı Afganistan’da dünyanın gündeminde.

Afganistan'da yaşananların yaşadığımız dönemin en büyük insani krizlerinden biri olduğunu belirten Airbnb’nin CEO'su Brian Chesky, Airbnb'nin Afgan sığınmacılarla ilgili olarak bir şeyler yapma konusunda sorumluluk hissettiğini ve bu nedenle 20 bin Afgan’a ücretsiz konaklama imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

Hürriyet’te yer alan habere göre Chesky, "On binlerce Afgan sığınmacı dünyanın farklı bölgelerine yerleşmeye çalışırken, kaldıkları yer yeni yaşamlarının ilk adımı olacak" diye konuştu. Airbnb, en acil ihtiyaçları belirlemek için sahadaki sivil toplum kuruluşları ile çalıştığını açıkladı. Proje; Chesky, Airbnb ve Airbnb.org Mülteci Fonu tarafından finanse edilecek.

Airbnb üzerinden evlerini kiraya verenler "kriz durumundaki kişilere" konaklama olanağı sunmaları konusunda teşvik ediliyor. Bunun ilk adımı 2012'de ABD'deki Sandy Kasırgası sonrasında New York'ta 1000'den fazla kişinin acil konaklama ihtiyacı doğmasıyla atılmıştı. Airbnb, o günden beri 75 bin kişiye yardımcı olduğunu açıkladı.


Bu Makale 25.08.2021 - 10:35:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.