savasdas@turizmguncel.com

Devam eden yatırımların büyüklüğü 5 milyar dolara ulaştı

Devam eden yatırımların büyüklüğü 5 milyar dolara ulaştı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede devam eden yatırımların büyüklüğünün 5 milyar dolara ulaştığını açıkladı.

Bodrum’a dönük yatırımların pandemi döneminde de devam ettiğini belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, seçkin otel markalarının ilçeye gelmeye devam ettiğini belirtti. Salgın nedeniyle konut talebinin de yüksek olduğunu kaydeden Aras, devam eden yatırımların büyüklüğünün 5 milyar dolara ulaştığını ileri sürdü. Devam eden yatırımların otel, gayrimenkul, hastane, sağlık turizmi, spor ve alt yapı alanlarda yoğunlaştığına dikkat çeken Aras, ilçe turizminin yaşadığı kaybın ise yüzde 90’a ulaştığını ifade etti.

‘’Yalnızca 100 bin yabancı turist geldi’’

Ocak-ağustos arasındaki dönemde Bodrum’a sadece 100 bin turist geldiğini açıklayan Ahmet Aras, yabancı ziyaretçi kaybına karşın Bodrum’un yerli ziyaretçilerden ciddi ilgi gördüğünü söyledi.

Bodrum’un kış nüfusunun 180 bin olduğunu ancak pandemi nedeniyle Bodrum’daki insan sayısının 400 bin civarında olduğunu açıklayan Aras, bu sayının eylül itibariyle yeniden 200 binlere ineceğini belirtti. Aras, ‘’Salgın nedeniyle yazlıkçılar kışın da Bodrum’da kalacak.’’ şeklinde konuştu.

‘’Devam eden yatırımların büyüklüğü 5 milyar dolara ulaştı’’

Bodrum’a dönük yatırımların pandemi döneminde de hız kesmeden devam ettiğini belirten Bodrum Belediye Başkanı, yıllardır atıl olan, yarım kalan otellerin de önemli gruplar tarafından alınarak yenilenmeye başlandığını söyledi. Aras, ‘’ Turizmde ve gayrimenkulde yeni projeler hayata geçmeye başladı. Bodrum’da şu anda otel, gayrimenkul, hastane, sağlık turizmi, spor, altyapı gibi tüm alanlarda süren yatırımların büyüklüğü 5 milyar dolara ulaştı. Bu tutarın daha da artmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘’Yabancı markalar kapıda bekliyor’’

Aras, dünyada sadece 5 lokasyonda bulunan bir restoran markasının, sadece ABD’de hizmet veren bir otelin Türkiye’de sadece Bodrum’da yatırım yaptığını söyledi. Aras, “Susona, LXR, Ritz Carlton, The Edition, Mandarin Oriental, Kempinski, Wyndham, Rixos, Titanic, Rodisson Blu gibi dünyaca ünlü onlarca marka Bodrum’da. Şu anda önemli markalar da kapıda. İçenin kent kimliğine katkı sağlayan, doğasına uyumlu projelere kapılarımız her zaman açık” dedi.

 


Bu Makale 29.09.2020 - 08:31:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.