savasdas@turizmguncel.com

Accor'un yeni hedefi Muzaffer Yıldırım'ın otelleri

Accor'un yeni hedefi Muzaffer Yıldırım'ın otelleri
2017 yılında Rixos Otelleri ile stratejik işbirliğine giden Fransız otel zinciri Accor'un, bu sefer de The Stay'i radarına aldığı belirtiliyor.

Accor Otellerinin Dünya Ticaret Başkanı Yiğit Sezgin’in Muzaffer Yıldırım’ın sahibi olduğu The Stay’i konsepti ile yurtdışına taşımak istediklerini söyledi.

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan'a konuşan Yiğit Sezgin, “Stay gözümüzün üstünde olduğu bir marka. İşletmeyi takip etmeye devam ediyoruz. Sahipleri de benim arkadaşım. Life style dendiğinde Türkiye’deki en iyi marka Stay.. Ancak şu anda masadayız gibi bir durum yok. Fırsatları değerlendiriyoruz” diye konuştu.

''Yurt dışına açılmayı hedefliyorduk''

The Stay Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım ise “Accor Grubu’nun bir Türk markasıyla ilgilenmesi bizi mutlu etti. Dünyanın en büyük otel gruplarından birinin The Stay markasını hedefe koyması hoş ve keyiflendiren bir şey. Biz de Türkiye’deki projelerimizi tamamlarken, yurtdışına da açılmayı hedefliyorduk. Sonrasında böyle bir durum oluştu” dedi.

''Markayı satma durumu yok''

İlk görüşmeyi yaptıklarını belirten Yıldırım şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde temasa devam edeceğiz. Bir Türk markası olarak dünyanın her yerine bu markamızı taşımak istiyoruz. The Stay olarak bu grupla birlikte farklı hedeflere ulaşabiliriz. İşbirliği gelişirse Londra, Miami, Roma, Los Angeles, New York gibi yerlerde olmayı amaçlıyoruz. Markayı satmak gibi bir durum yok. Onlar bizim de işin içinde olmamızı istiyor, işi patronlarıyla devam ettirmek istiyorlar. Onların talip oldukları şe The Stay’ın tarzı. Bu da bizi keyiflendiriyor, çok hoş bir şey. Bundan sonrası için olur ya da olmaz bilemeyiz ‘hayırlısı’ diyoruz.

The Stay markalı 4 oteli var

Accor grubunun dünyada 110 destinasyonda 5 bin 100’den fazla otel, resort ve rezidansı bulunuyor. The Stay markası da Türkiye’de 4 oteli hizmet veriyor. Bu oteller İstanbul’da Bebek, Ortaköy, Nişantaşı’nda ve İzmir Alaçatı’da.


Bu Makale 12.04.2021 - 09:38:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.