savasdas@turizmguncel.com

Rusya uçuşlarıyla ilgili yeni açıklamalar

Rusya uçuşlarıyla ilgili yeni açıklamalar
Rusya’da Uluslar arası uçuşların 1 Ağustos’tan itibaren başlaması bekleniyor. Uçuşların ilk olarak BDT ülkelerine başlayacağı, daha sonra Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan gibi ülkelere genişlemesi bekleniyor. ATO İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze ise, Türkiye uçuşlarının 1 Eylül’den önce başlamasını beklemediğini belirtiyor.

TurizmGüncel

Rusya’da Uluslar arası uçuşların 1 Ağustos itibariyle başlaması bekleniyor. İlk uçuşların BDT ülkelerine yapılacağı, daha sonra Türkiye’nin içinde bulunduğu başka ülkelerle de hava bağlantısının kurulacağı ifade ediliyor. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze ise, Tükiye uçuşlarının 1 Eylül’den önce başlamasını beklemediğini ifade ediyor.

En iyimser senaryo eylül sonu-ekim

Govorit Moskva radyosunda konuşan Lomidze, yurt dışı uçuşlarının ne zaman başlayabileceği ihtimali konusunda “Herhangi bir turistik noktaya uçuşların başlaması temmuz sonuna kadar son derece düşük ihtimal, yüzde 99 oranla böyle bir şey olmayacak. Ağustos ayı gerçekten büyük soru işareti. Şu an için en iyimser senaryo, eylül sonu-ekim” dedi.

Kötümser tahmin aralık ayı

Lomidze, “Eylül sonu-ekim başında uçuşların başlamasından söz edecek olursak, temel olarak Akdeniz ülkelerini kastediyoruz, Türkiye de buna dahil. Yani son 10 yıldır en çok tercih edilen turistik noktalar arasında ilk beşe giren yerler. Asya, Tayland, Vietnam, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail de herkesin beklediği yerler arasında, ancak buralar için henüz tahminler muğlak. Kötümser tahminler ise aralıkta başlayacağı yönünde” ifadelerini kullandı.

Valentina Matvienko: Diğer ülkelerle çalışmaya hazırız

Öte taraftan Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko, Rusya'nın diğer ülkelerle sınırları açmak için karşılıklı çalışmaya hazır olduğunu açıkladı. Hükümetin ise uçuşların başlayabileceği ülkelere ilişkin bir liste hazırlaması konusunda ilgili departmanlara talimat verdi.

Rusya ile diğer ülkeler arasındaki ikili ilişkilere bağlı

Rusya'nın daha fazla kısıtlama yapmak, insanların seyahat etmesini engellemek ve sınırları kapatmak istemediğini ifade eden Valentina Matvienko, konunun Rusya ile diğer ülkeler arasındaki ilişkiler ve Rus turistleri kabul etmeye hazır ülkelerle ilgili olduğunu ifade etti.

Aeroflot 1 Ağustos’a bilet satışına başladı

Rusya'da uçuşların 1 Ağustos'ta başlaması bekleniyor. Bu çerçevede Sheremetyevo Havalimanı, 27 Temmuz'dan itibaren uluslararası terminali devreye alacağını açıkladı. Aeroflot ise, 1 Ağustos için bilet satışına başladı.

İlk BDT ülkeleri açılacak

Uzmanlar, başlayacak ilk uçuşlarda doluluk sorunu yaşanmaması için temmuz için ilk listenin açıklancağını tahmin ediyor. Uçuşların (daha önce gündeme geldiği üzere) önce BDT ülkelerine başlaması, daha sonra ise Rus turistleri kabul etmeye hazır olduğunu açıklayan Türkiye, Hırvatistan, Dominik Cumhuriyeti, Bulgaristan gibi ülkelere genişlemesi bekleniyor.


Bu Makale 09.07.2020 - 10:34:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Cahit Şevket Mirzaoğlu - 09.07.2020 - 01:43

    Eylül, Ekim nasıl iyimser oluyor anlamadım. Ekim de zaten sezon bitiyor. Biri de çıkıp " bu sene turist falan gelmeyecek , planınızı ona göre yapın" demeyecek mi,.?

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.