Zarina Doguzova, Rusya’ya giden turist sayısını açıkladı

Zarina Doguzova, Rusya’ya giden turist sayısını açıkladı

Rusya Federal Turizm Ajansı, yılın başından bu yana Rusya’ya giden turist sayısını açıkladı.


Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, yılbaşından bu yana 34 milyondan fazla kişinin Rusya’da tatil yaptığını söyledi.

Doguzova, yaptığı açıklamada “Bu, geçen yıla göre daha fazla ve hatta 2019 sezon öncesine göre biraz daha fazla. 2022 yılı sonunda turist trafiğinin 61 milyon kişi olmasını bekliyoruz. Böylece 2019’da elde ettiğimiz rekor rakama (65 milyon) mümkün olduğunca yaklaşmış olacağız” diye konuştu.

GazetemRu’da yer alan habere göre, turist akışı yapısının son iki yılda önemli ölçüde değiştiğini belirten Doguzova, “Ülkede tatil yapanları; sağlık, eğlence ve dinlenme amaçlı seyahat edenlerin sayısı iki katına çıkarken, iş seyahatleri eskiden daha ağır basıyordu” diye konuştu.

Rosturizm Başkanı, bu durumun sektörün cirosunu doğrudan etkilediğini ve 2022’nin sonuna kadar 2019 rakamını bir trilyon aşacağını belirterek bunun büyük bir artış olduğunun altını çizdi.

Bir diğer önemli noktanın da istihdam olduğunu söyleyen Doguzova, “2020 yılında sektördeki istihdamda çok önemli bir düşüş yaşadık, daha sonra bunu neredeyse yüzde 95 oranında geri kazanmayı başardık ve bu çalışma şimdi de devam ediyor” dedi.Bu Haber 13.08.2022 - 13:55:54 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.