Yurt dışından gelen Türk vatandaşlarına karantina uygulanmayacak

Yurt dışından gelen Türk vatandaşlarına karantina uygulanmayacak
Sağlık Bakanlığı, yurt dışından Türkiye'ye gelen Türk vatandaşlarına artık karantina uygulanmayacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Hudut Ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ve 81 kentin valiliğine “Yurt Dışından Planlı Uçuşlar İle Toplu Olarak Gelen Kişilere Yönelik Uygulamalar” başlık bir yazı gönderildi.

Yeni genelgede yer alan karara göre, yurt dışından Türkiye'ye gelen Türk vatandaşları artık öğrenci yurtlarında karantinaya alınmayacak. Havalimanınlarında yapılan muayene sonucu Covid-19 olduğu tespit edilenler izole edilerek direkt hastaneye gönderilecek. Herhangi bir semptom göstermeyenler ise kendilerini 14 gün boyunca kaldıkları yerlerde izole edecek. Halen yurtlarda bulunan kişiler 14 günlük karantina süresine bakılmaksızın PCR testi sonrası en geç 23 Mayıs'a kadar evine gönderilecek.Bu Haber 20.05.2020 - 13:48:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Özgür BAYRAK - 24.06.2020 - 02:53

    Almanyadan 2 hafta izne gelindiğinde izini 14 gün evdemi geçireceğiz.

  • Haluk Öztürk - 07.06.2020 - 02:39

    Selamünaleyküm kolay gelsin Eylül ayında izin planlamak istersem. Bulunduğum yerde de olsa 14 gün karantina uygulaması olacaksa bir yere çıkamayacaksam üstelik 3 hafta izinim varsa ben o izinden ne anlayacağım bilgilendirirseniz memnun olurum. Gurbetten selamlar

  • Beyhan Aydogan - 29.05.2020 - 07:25

    65 yas üstü Turistlere disari cikma6 yasagi varmi? Türk vatandasi degil

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.