Yunanistan'ın yeni turizm bakanı Vassilis Kikilias oldu

Yunanistan'ın yeni turizm bakanı Vassilis Kikilias oldu
Yunanistan'da yapılan kabine değişikliğinde Turizm Bakanı Harry Theoharis görevden alındı, yerine Vassilis Kikilias atandı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Yunanistan'da yapılan kabine değişikliğinde, 9 Temmuz 2019'dan bu yana Turizm Bakanı olarak görev yapan Harry Theoharis görevden alınırken, yerine Vassilis Kikilias atandı.

1975 yılında Atina'da doğan Vassilis Kikilias, eski bir cerrah ve basketbol oyuncusu. 2006 yılında yapılan belediye seçimlerinde Atina Belediyesi meclis üyeliğine seçilen Kikilias, 2007 yılında Yeni Demokrasi Partisinin siyasi komite üyeliğine seçildi.

2010 yılında yapılan yerel seçimlerde Yeni Demokrasi'nin Attika Bölgesi'nden aday olan ve yüzde 47,50 oyla ikinci sırada yer alan Vassilis Kikilias, Antonis Samaras'ın Kabinesinde Kamu Düzeni ve Vatandaşı Koruma Bakanı olarak görev yaptı. 2019 yılından bu yana Başbakan Kyriakos Mitsotakis tarafından Sağlık Bakanlığı'na atanan Vassilis Kikilias tarafından 21 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Turizm Bakanı olarak atandı.Bu Haber 31.08.2021 - 13:27:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.