Yunanistan'a bu yıl kruvaziyer gemileriyle kaç turist gelecek

Yunanistan'a bu yıl kruvaziyer gemileriyle kaç turist gelecek
Bu yıl kruvaziyer gemileriyle Yunanistan'a gelmesi beklenen toplam turist sayısı açıklandı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, bu yıl kruvaziyer gemileriyle Yunanistan'a toplamda 5,2, milyon turist gelmesini beklediklerini açıkladı. Bakan Theoharis, bu sayının geçen yılki sayıdan yüzde 10 daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

İki sene üst üste kruvaziyer yolcu sayısında düşüş yaşayan Yunanistan, bu yıl yeniden artıya geçmiş olacak. Kruvaziyer Gemi Sahipleri ve Üyeleri Birliği (EEKFN) ile bir araya gelen Harry Theoharis, Yunanistan'ın kruvaziyer turizminin geleceğini masaya yatırdı.

EEKFN Başkanı Theodore Kontes, dünyanın önde gelen kruvaziyer şirketlerinin 2019-20 programlarına bi dizi Yunan destinasyonunu dahil ettiğini açıkladı.

Bakan Theoharis ise, ''Yunanistan'ın binlerce kilometre uzunluğundaki kıyı şeridi, deniz turizmi için son derece elverişli. Yunanistan'da turizm gelişiminin ön cephesinde kruvaziyer ve yat turizmi yer alıyor. Yunanistan'ın dünya kruvaziyer turizmi haritasında popülerlik kazanması için gerekli adımları atacağız.'' dedi.Bu Haber 14.09.2019 - 11:51:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.