Yunanistan İngilizlere de kapıyı açıyor, İspanya beklemede

Yunanistan İngilizlere de kapıyı açıyor, İspanya beklemede
Yunanistan, 15 Haziran'dan itibaren turist kabul edeceği ülkelerin arasına İngiltere'yi de eklerken, İspanya farklı bir açıklama yaptı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Yunanistan, 2020 yaz sezonunda turist kabul edeceği ülkelerin arasına İngiltere'yi de eklediğini duyurdu.

Yunanistan İngiltere'ye de kapıları açıyor

Yunanistan, turist kabul edeceği 29 ülkeyi açıklamış ve 15 Haziran'dan itibaren bu ülkelerden gelen misafirleri ağırlayacağını açıklamıştı. İngiltere'nin de eklenmesiyle, Yunanistan'ın hazira ortasından itibaren ziyaretçi kabul edeceği ülke sayısı 30'a yükseldi.

İngiltere'de test ve karantina

İngiltere; ülkeye gelen ziyaretçilerin Covid-19 testine tabi tutulacağını ve test sonucu pozitif çıkanların 14 gün karantinaya alınacağını duyurmuştu. Test sonucu negatif çıkanlar ise bulundukları yerlerden kendilerini bir hafta izole edecek.

İspanya İngiltere pazarı için biraz daha bekleyecek

Öte taraftan İspanya, İngiltere'den ziyaretçi kabul edebilmesi için bu ülkede koronavirüsle ilgili daha fazla iyileşme olması gerektiğini belirtti. Turizmin açılığı ilk iki hafta içinde, (Covid-19 testi nedeniyle) az miktarda turist ağırlamayı bekleyen İspanya'nın Turizm Bakanı Maria Reyes Maroto, ''Ülkemize ingiliz turist kabul edebilmemiz için İngiltere'de Covid-19 konsunda daha fazla ilerleme olması gerekir'' dedi. Maroto, tatillerin yeniden başlamasıyla ilgili olarak TUI ve Jet2 gibi tur operatörleriyle görüşme halinde olduklarını da sözlerine ekledi.Bu Haber 01.06.2020 - 18:52:26 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Fatih marmaris - 03.06.2020 - 02:13

    Helal olsun salgını kıl payı atlattılar şimdi avrupa ve ingiliz turistin 1 numaralı zorunlu tercihleri yunanistan

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.