Yunanistan aşı olan gençlere 150 euro hediye çeki veriyor

Yunanistan aşı olan gençlere 150 euro hediye çeki veriyor
Yunanistan, 26 yaşın altındaki grupta aşılanmayı teşvik için hediye çeki verecek. İlk doz aşısını olanlar, 150 euro değerinde dijital çeki turizm ve eğlence sektörlerindeki faaliyetlerde kullanabilecek.

DW Türkçe’de yer alan habere göre Yunanistan, aşı olan genç yetişkinlere 150 euro değerinde dijital hediye çeki verecek. 15 Temmuz'da başlatılacak olan uygulamada, 26 yaşın altındaki gençler ilk doz aşılarını olduktan sonra söz konusu uygulamadan faydalanabilecekler.

Başbakan Kiryakos Mitsotakis, "Gençlerin bu fırsattan yararlanmalarını umuyoruz. Devlet, sorumlu bir şekilde davrandığınız ve zaten yapacağınızdan emin olduğum şeyi yaptığınız için sizlere teşekkür ediyor" şeklinde konuştu.

Her yerde geçerli olacak

Dijital Politikalar Bakanı Kiryakos Pierrakakis de "dijital cüzdan" uygulamasının ağırlıklı olarak turizm ve eğlence sektörü için geçerli olacağını söyledi. Pierrakakis, "Bu kart her yerde geçerli olmayacak, belirli faaliyetlere odaklanacak. Uçak, feribot ve tren biletleri satın almakta, otomobil kiralamada, kamplarda, turistik konaklama ve seyahat hizmetlerinde, sinema, tiyatro, müzik ve dans gösterilerinde, müzelerde, arkeolojik alanlar gibi yerlerde kullanılabilecek" diye konuştu.

Yayına hazırlayan: Efsa PuralBu Haber 29.06.2021 - 10:22:19 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.