Yıldıray Karaer: Tahtalı Run to Sky Kemer’in bilinirliğini artıran bir organizasyon

Yıldıray Karaer: Tahtalı Run to Sky Kemer’in bilinirliğini artıran bir organizasyon

Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky ornagizasyonu öncesi Corendon Playa Kemer Hotel’de basın toplantısı düzenlendi.


Organizasyonun tanıtımı için Corendon Playa Kemer Hotel’de düzenlenen basın toplantısına Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, Olimpos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı (KETAV) Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Çakıcı, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, Running Academi Kurucusu Özgür Tetik, Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky Organizasyon Direktörü Polat Dede katıldı.

Sporcular, sekizincisi düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da deniz seviyesinden 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağ’ında; 113 K Tahtalı Ultra Sky, 65 K Berg Sky Race, 27 K Tahtalı Run to Sky, 12 K KemeRun olmak üzere birbirinden zorlu dört farklı parkurda yarışacak.

Antalya-Kemer’de, 13-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da 18 ülkeden, 618 sporcu, 4 farklı etapta tırmanmak için sınırları zorlayacak.

Basın toplantısında bu tür organizasyonların Kemer turizmine büyük katkısı olduğuna dikkat çekildi.

“Spor organizasyonlarımız her yıl büyüyerek artıyor”

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Tüm insanların burayı görmesi için ve turizmi çeşitlendirmek için büyük çaba harcıyoruz. Bu seneye Sea to Sky ile başladık. Karda başlayıp denizde biten bir organizasyondu. Böyle bir organizasyonun dünyada örneği yok. Ardından Akra Gran Fondo’yu gerçekleştirdik. Şimdi de Tahtalı Run to Sky yapılacak. Spor organizasyonlarımız her yıl büyüyerek artıyor. Buraya gelen yarışmacılar Kemer’in güzelliklerini tecrübe ediyor. Bu sene 8 tane İngiliz yarışmacı burada ve seneye bu rakamın 100’e çıkacağı söyleniyor. Yarışmacı arkadaşlara da başarılar diliyorum. “ şeklinde konuştu.

 “Bu önemli yarışın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz”

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ise “Corendon Airlines olarak Türk sporunun en büyük destekçileri arasında yer alıyoruz. Tahtalı Run to Sky da şehrimizin tanıtımı için değer yaratan ve Kemer’in bilinirliğini ciddi ölçüde artıran, uluslararası bir organizasyon. Spor turizmi için de değer yaratan çok ciddi bir boyutu var. Corendon Grubu otellerinden Corendon Playa Kemer markamızla organizasyona farklı boyutlarda destek sağlıyoruz Böylesine önemli bir organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gelecek yıllarda da bu gibi organizasyonlara destek vermeyi sürdüreceğiz. Corendon Airlines ailesi olarak tüm katılımcılara başarılı bir yarış diliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 “Organizasyonlar bölge turizmine büyük katkı sağlıyor”

Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, bu tür organizasyonları desteklemeye devam edeceklerini vurgulayarak “Bu yarış 8. kez düzenleniyor bu sene. Bu yarışı Kemer’e kazandıranlara teşekkür ediyoruz. Bizler ekmeğini turizmden kazanan insanlar olarak bulunduğumuz yerde hayata geçen tüm spor organizasyonlarını bölgeye katkı sunması için elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. İmkanlarımız el verdiği sürece de desteklemeye devam edeceğiz. Spor organizasyonları bölge turizmine büyük katkı sağlıyor. Turizmi sadece deniz, kum, güneş demek değil geliştirmek ve çeşitlendirmek gerekiyor. Spor da bu çeşitliliklerden biridir. Bu organizasyona destek vermemizin birinci nedeni hayatımızı geçindirdiğimiz yere bu şekilde katma değer koymak ikincisi ise bu yapılan organizasyonlara kendi markamızın gücü ile destek verebilmek. Bu organizasyonları tanıtmak da çok büyük önem taşıyor. “ dedi.

“Bu tip organizasyonlara halkın katılmasını çok istiyoruz.”

Olimpos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ise “Biz Olimpos Teleferik olarak bu organizasyonu destekliyoruz. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu tip organizasyonlara halkın katılmasını çok istiyoruz. Bu organizasyon özendirici olduğu zaman spora daha fazla katkı sağlayacaktır. Olbia Parkta kurulan standımızda Kemerli misafirlerimize yüzde 50 indirimli bilet vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Kemer’e değer katan kemer turizmini çeşitlendiren bir organizasyondayız”

Turizmin desteklenmesi için bu tür organizasyonların önemli olduğuna dikkat çeken Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı (KETAV) Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Çakıcı “Kemer’e değer katan kemer turizmini çeşitlendiren bir organizasyondayız. Bu organizasyonun en büyük mimarı Kemer Belediyesi ve Corendon Ailesi’ne çok teşekkür ederiz. Turizmin güçlenmesi ve çeşitlenmesi adına bu yarış herkese katkı sağlayacaktır. Kemer’in tanıtılması bizim için çok önemli. Bu konuda herkese çok teşekkür ediyoruz. “ şeklinde konuştu.

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak ise her sene gelişerek büyüyen organizasyonun Kemer’in tanıtılması için çok önemli olduğunu söyledi

“Yarışmacıların ben neden buradayım dediği anlar olacak”

Bu sene yabancı sporcu sayısının arttığına dikkat çeken Running Academi Kurucusu Özgür Tetik “Tahtalı parkuruna çok önem veriyoruz. Belki dünyada eşi benzeri olmayan bir yarış. Biz her sene genelde bir hafta önceden geliyoruz öğrencilerimizle. Doğal ve tarihi güzellikleri yaşıyoruz ve yarış atmosferine hazırlanıyoruz. Tahtalı parkuru tecrübemize tecrübe katan bir parkur. 25 öğrencimizle iki parkurda yarışacağız. Yarın herkese başarılar diliyorum. Yarışmacıların ben neden buradayım dediği anlar olacak ama o zirveye çıkmak inanılmaz bir tatmin. Bu sene yabancı spor sayısı da artıyor ve onlarla yarışmak da bizim için ayrı bir keyif olacak.” dedi.

“İlerleyen yıllarda burası dünyanın en iyi yarışlarından biri olacaktır”

Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky Organizasyon Direktörü Polat Dede ise “Bu yarışı ilk defa 2015 yılında hayal ettiğimiz zaman çok akıllı insanlar olmadığımızı söylediler. Biz hep zirveye koştuk. Biz hep bu yarışın bir isim babası olmasını istedik. Yedi İletişim Ajans Başkanı Haluk Özsevim ile birlikte gökyüzüne koştuğumuz düşünüldüğünde Corendon Airlines’a bunun çok yakışacağını düşündük. Yıldıray Bey’in düşünceleri bizim için çok önemliydi. Birlikte çok güzel bir işe imza atıyoruz burada. Kemer Belediyesi ve Belediye Başkanımız burayı bir spor destinasyonu haline getirmeye çalışıyor. Burada büyük bir emek var. Artık yarışımız resmi olarak Sky Running olarak tescillendi. Bu yıl dünyanın en iyi 5 atletinden biri bizimle birlikte zirve mücadelesi verecek. İlerleyen yıllarda burası dünyanın en iyi yarışlarından biri olacaktır. Ben herkese çok teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.Bu Haber 14.05.2022 - 09:50:39 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.