Yedi Rus turist Türkiye’de tutuklandı

Yedi Rus turist Türkiye’de tutuklandı
Likya Yolunda yürüyüş yapan 7 Rus turist, sabotaj iddiasıyla tutuklandı.


Likya Yolunda yürüyüş yapan 7 Rus turist, ormanı ateşe verdikleri iddiasıyla tutuklandı. Söz konusu haber, Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu tarafından da doğrulandı.

TürkRus’un Ren TV’den aktardığı habere göre, açıklamada "Başkonsolosluk, Antalya yakınlarında Likya Yolu güzergahında yürüyüş yapan bir grup Rus turistin Türk kolluk kuvvetleri tarafından 23 Ekim 2021'de gözaltına alındığını doğrulamaktadır” denildi.

24 Ekim’de mahkemeye çıktılar

Rus turistlerin Çağlarca bölgesinde bir ormanı ateşe verme şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Bir Başkonsolosluk çalışanının, turistlerin tutuklanma nedenlerini öğrenmek için jandarma karakolunu ziyaret etti. 24 Ekim’de hakim karşısına çıkarılan turistlerin tutuklandıkları belirtildi.

Turistler: Yangına müdahale ettik, 911’i aradık

Rossiyskaya Gazeta’nın aktardığına göre, turistler ise sosyal medyada yaptıkları paylaşımda, “Likya patikası boyunca yürürken bir yangın gördük ve söndürmeye çalıştık. Daha sonra 911'i aradık. Ama bu sırada yoldan geçen yerel halk tarafından durdurulduk ve ve jandarmalar çağrıldı. Sonuçta mahkeme hakkımızda tutuklama kararı verdi ve cezaevine gönderildik” dediler.

Turistleri iki ila yedi yıl arasında hapis cezası talebiyle yargılanabilecekleri kaydedildi.Bu Haber 26.10.2021 - 09:24:15 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Hakkı demir 27.10.2021 - 05:51

    Sefil fiyatlarla toplarsanız bu tipleri yangın da çıkarırlar cinayette işlerler. Birileri gelen sayısıyla övünmeye devam etsin. Belki yazın çıkan yangınlarda da turist görünümlü ajanların parmağı var. Bu yangınların arka planını irdeleyen var mı peki?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.