Yasir Karaçor: 2024’de yüzde 25 büyüme öngörüyoruz

Yasir Karaçor: 2024’de yüzde 25 büyüme öngörüyoruz

ANEX Tour’un 2024 yılında Almanya pazarında yüzde 25 büyüme hedeflediği açıklandı.


ANEX Grubu, ‘Red Carpet’ etkinliğiyle 400 Alman seyahat acentesini Antalya’da ağırladı. Alman seyahat acentelerine Antalya’daki 60 otelin tanıtımı yapıldı.

Selectum Luxury Resort’te basın mensupları ile bir araya gelen ANEX Almanya’nın yeni genel müdürü Yasir Karaçor ve görevi devreden Murat Kızılsaç, şirketin 2023 performansı ve 2024 hedeflerine ilişkin bilgileri paylaştı.

“MGA’nın uçak sayısını artırdığımızda elimiz çok rahatlayacak”

MGA’da uçak sayılarının artıracağını açıklayan Yasir Karaçor “Özellikle MGA’nın kurulmasıyla uçak sayısının azlığından kaynaklı bir takım sıkıntılar yaşadık. Bu sene yönetim kurulu bu anlamda uçak sayısını artırma yönünde yeni önlemler alıyor. Bunu başardığımız takdirde elimiz çok rahatlayacak. Özellikle istediğimiz uçuşları koyabilme anlamında. Geçen sene ana partnerlerimizden olan SunExpress ile çok iyi bir iş birliğimiz oldu. MGA’nın belli bir seviyeye oturması ve uçak sayısının belli bir noktaya ulaşması bizim ileriki hedeflerimize ulaşabilme noktasında bize çok büyük katkı sağlayacak. Büyürken ve uçak kapasitelerini artırmaya çalıştığımız noktada bizim için karlılık da önem arz ediyor. İkisini bir arada ve aynı doğrultuda düşünerek hareket etmeye çalışıyoruz. MGA, geçtiğimiz sene başka operatörlerine de koltuk veriyordu. Bu sene yine aynı şekilde devam edeceğiz. Çünkü bizde yeri geldiğinde başka operatörlerin uçaklarından koltuk alıyoruz. Bu anlamda paslaşmalarımız oluyor. Hedeflerimize ve sezonun gidişatına göre bu planlamayı yapıyoruz. Hemen hemen bütün destinasyonlarımızda da aynı şekilde planlama yapıyoruz” dedi.

“850 bin pax hedeflendi”

2024 için yüzde 25 civarında bir büyüme öngördüklerini kaydeden Karaçor, “Sadece Türkiye değil, bütün destinasyonlar için bütçeyi yaparken toplam 850 bin civarında pax hedeflendi. Bunu artırmaya çalışacağız ama baskı yapıp da illa ki turist sayısını artıralım diye değil, daha çok markalaşma açısından ilerleyeceğiz. Hedefimiz markalaşma ve karlılık üzerine olacak. Kapasiteleri artırarak nasıl karlılığı sürdürürüz bunun peşindeyiz. Sadece sayı yapalım gibi bir bakış açımız hiçbir destinasyon için yok” şeklinde konuştu.

“Marka bilinirliği önemli”

Avrupa’da yeni bir operatör sayılırız” diyen Karaçor, “Biraz da ANEX Tour markasının isim olarak bilinirliği üzerinde de çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Pax her şekilde yapabilirsiniz ama marka bilinirliği de önemli. Bu da bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor” ifadelerini kullandıBu Haber 28.11.2023 - 19:09:02 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.