WTTC: Seyahat sektöründeki kaosu bitirmenin tek yolu...

WTTC: Seyahat sektöründeki kaosu bitirmenin tek yolu...

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), sık sık değişen seyahat uygulamalarıyla kaosa giren seyahat sektörünü kurtarmanın yolunu açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Hem destinasyonların hem de kaynak pazarların her gün değişen seyahat uyarıları nedeniyle turizm sektöründe adeta kaos yaşanıyor. Kısa süre önce 'güvenli listeye' alınan bir destinasyonun 15-20 gün veya bir ay sonra yeniden 'riskli ülke' kategorisine alındığına sıkça şahit olunuyor. Bu durum, hava yolu şirketlerinin ve tur operatörlerinin planlama yapmasını engelliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), gelişigüzel karantina sistemi devam ettiği sürece seyahatçi güvenindeki erimenin de süreceğini belirtti.

Hızlı, kapsamlı ve düşük maliyetli test

WTTC Başkanı ve CEO'su Gloria Guevara, iç karartıcı seyahat kısıtlamalarının seyahatçilerin güvenine büyük darbe vurduğunu söyledi. Guevara, ''Karantinanın yıkıcı etkilerinden kurtulmanın tek yolu, hükümetlerin havalimanlarında hızlı, kapsamlı ve düşük maliyetli test sistemini hayata geçirmesi. Kaostan kaçınmak ancak bu şekilde mümkün olabilir.'' dedi.Bu Haber 11.09.2020 - 10:57:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.