‘’Acenteler alınan önlemleri yerinde görmek istiyor’’

‘’Acenteler alınan önlemleri yerinde görmek istiyor’’

Türkiye spesiyalisti olarak faaliyet gösteren Bentour, Almanya, Avusturya ve İsviçre'den Türkiye’ye info gezisi düzenledi. Bentour Türkiye Koordinatörü Vildan Erdin, gezinin detaylarını paylaştı.


TurizmGüncel

Üç Avrupa ülkesinden acenteleri getirdi

Avrupa ve Almanya’nın Türkiye’ye dönük seyahat kısıtlaması devam ederken, Bentour Almanya, İsviçre ve Avusturya’dana acenteler, bloggerler ve ifluencerlardan (ilham verici-yol gösterici) oluşan info grubunu Antalya’da ağırladı. Gruba Bentour Almanya Müdürü Songül Göktaş Rosati ve Bentour Pazarlama Müdürü Christian Hauk da eşlik etti. 

Alınan önlemleri yerinde gördüler

Gerçekleşen inceleme gezisiyle ilgili TurizmGüncel’e bilgi veren Bentour Türkiye Koordinatörü Vildan Erdin, info grubunun Antalya’daki otellerin Covid-19 kapsamında ne tür önlemler aldığını, sertifika sisteminin nasıl işlediğini ve ne şekilde hizmet verildiğini deneyimleme fırsatı bulduğunu belirtti. Erdin, inceleme gezisine toplam 30 kişinin katıldığını aktardı. 

Bentour

‘’Bizim ülkemizde alınan tedbirlerden daha iyi’’

Info grubunun sadece otelleri değil, Land of Lagends gibi eğlence merkezleri ile Side-Manavgat gibi tarihi ve kültürel mekanları da ziyaret ettiğini kaydeden Vidan Erdin, ‘’Katılımcılar genel olarak gösterilenden ve yansıtılalardan olumlu izlenim edindiler. Yapılan hizmetlerden, alınan tedbirlerden son derece memnun kaldılar ve alınan tedbirlerin kendi ülkelerinde alınan tedbirlerden daha iyi olduğunu ifade ettiler.’’ diye konuştu.

''Müşterilere daha net bilgi verebiliyorlar’’

Avrupalıların Türkiye’ye gelmek istediğini, ancak burada alınan tedbirlerin yeterli olup olmadığını bilmek istediğini kaydeden Erdin, ‘’Yazılıp çizilenlerden ziyade, acentelerin buradaki önlemleri ve bu çerçevede servisin nasıl olduğunu deneyimlenmeleri son derece önemli. Deneyimledikleri için, müşterilerine daha net ve bilgiler verip yönlendirebiliyorlar.’’ dedi.

Bentour_info

PCR testi bile yapıldı

Vidan Erdin ayrıca, info grubunun Antalya Havalimanı’ndaki tüm önlemleri yerinde gördüğünü, hatta PCR testini yaptırarak ülkelerine öyle gittiğini de söyledi. 
Bu Haber 02.07.2020 - 16:07:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.