Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’yı hastanelik etti

Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’yı hastanelik etti

Astaş Holding’in yönetim kurulu başkanı Vedat Aşçı, 72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı’yı darp etti.


72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı, Muğla-Bodrum'da bulunan Mandarin Oriental Bodrum ve tatil sitesinin içerisindeki konutuyla ilgili husumet Mandarin ve Kempinski markasıyla İstanbul ve Muğla’da çok sayıda otel ve residance’ı bulunan Astaş Holding’in yönetim kurulu başkanı Vedat Aşçı ve korumaları tarafından darp edildi

Kaya Sabancı, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran, Kaya Sabancı’nın davetli olduğu restoranın açılışında Vedat Aşcı’ya selam verdikten sonra Vedat Aşçı’nın azmettirmesiyle korumaları tarafından darp edildiğini söyledi.

Kayran, 72 yaşındaki müvekkilinin hiçbir suçu olmadığını belirtti. Sabancı’nın daha önce Mandarin tatil sitesi ve otelinden aldığı konutla ilgili sorunları Vedat Aşçı'ya bildirdiğini söyleyen Kayran,  bu nedenle aralarında husumet olduğunu, Vedat Aşçı ile korumalarının Kaya Sabancı'yı görür görmez saldırdıklarını ve konu hakkında şikayetçi olacaklarını söyledi. Ömer Reşat Kayran, Vedat Aşçı ve korumaları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını da belirtti.

Kayran, Vedat Aşçı'nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansın girişine ve giren ambulansın da çıkmasına müsaade edilmediğine ilişkin ellerinde delil olduğunu söyledi.

Kaldırıldığı hastanede tedavi altında olan Kaya Sabancı'nın beyin tomografisinin çekildiği ve hastanede müşahede altında tutulacağı, doktorların gerekli görmesi halinde ise taburcu edileceği açıklandı.Bu Haber 21.06.2024 - 08:22:10 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Çakal Turizm

    Kuvva 21.06.2024 - 11:01

    Otel deniyor site deniyor.Ne anlıyoruz yurttaş olarak?Tipin tekine arazi tahsis edilmiş turizm yapılacak diye.Tip hazine arazisi üzerinden (halkın malı) oteli yaparken villalarda yapıp satmış.Bildiğin yasak ve kanunsuz iş kılıfa sokulmuş.Yani milyarlık gecekondu satmış alan gecekondun bozuk diyor vs vs vs.Final?Servetiniz bizden çaldıklarınızdır.Hadi koş gel maaşlılarınla bir beraber bir yumrukta sade vatandaşa salla bakalım ne oluyor!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.