Trend Garden Residence yerle bir oldu

Trend Garden Residence yerle bir oldu

Henüz 3 yıl önce yapılan Trend Garden Residence depremde yerle bir oldu.


Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremde Malatya-Yeşilyurt’ta bulunan Trend Garden Residence isimli konaklama tesisinin de yıkıldığı öğrenildi. Enkaz altında çok sayıda kişinin kaldığı bildirildi. Medyada yer alan haberlerde 41 dairenin bulunduğu rezidansın 3 yıl önce yapıldığı ielri sürüldü. Binanın enkazında 60 kişinin oalbileceği de iddialar arasında.

Ancak Teyit.org. söz konusu binanın 3 yıl önce değil 2001 yılında yapıldığını duyurdu. Uydu fotoğrafları ile çevreyi inceleyen doğrulama platformu, binanın 2001 yılından bu yana orada yer aldığını tespit etti.

Teyit'in sitesinde yer alan haberde şu ifadelere yer verildi:

Malatya'da 3 yıllık Trend Garden Residence isimli yeni binanın yıkıldığı iddiası

Google Earth’teki bilgilere göre, binanın 2001 yılından beri aynı bölgede olduğu görülüyor.

Trend Garden Residence 2021 yılında açılmış.

Binanın dış cephesinde zaman içinde değişiklikler yapılmış.

6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye’nin 10 ilini etkileyen 7,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sosyal medyada depremin etkilendiği Malatya’da da 3 yıllık yeni bir binanın yıkıldığı iddia edildi.

Trend Garden Residence isimli binanın güncel depremde yıkıldığı görülebiliyor. Binanın hangi tarihte yapıldığına dair bilgilere ulaşmak için Google Earth’ü kullanabiliriz. Buradaki bilgilere göre, binanın 2001 yılından beri aynı bölgede olduğu görülüyor.

Bugünkü Trend Garden Residence binasının 2001 yılındaki Google Earth görüntüsü (solda), Temmuz 2022 görüntüsü (sağda).

Google Haritalar’dan bakıldığında Trend Garden Residence’ın 2021 yılında açıldığı görülüyor. Haritalarda 2021 yılında paylaşılan bir fotoğrafta Trend Garden’ın yakında açılacağını duyuran bir afişe rastlanıyor.

Rezidansın altında da bir eczane olduğu fark ediliyor. Bu eczanenin de yıllar içinde orada olduğu ve binanın üst kısmının yine yıllar içinde yıkılmadığı sadece dış cephesinin yenilendiği anlaşılıyor.Bu Haber 06.02.2023 - 18:59:21 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Gerçek mi?

    Mehmet Arslan 07.02.2023 - 07:48

    https://teyit.org/analiz-malatyada-3-yillik-trend-garden-residence-isimli-yeni-binanin-yikildigi-iddiasi

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.