TÜRSAB, turizm taşımacılığıyla ilgili iki konuyu masaya yatırdı

TÜRSAB, turizm taşımacılığıyla ilgili iki konuyu masaya yatırdı

TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanlığı, İstanbul UKOME Alt Komisyonu’nda görüşülmeye hazırlanan 9+1 turizm servis aracı güzergah kullanım izin belgesi ve turizm taşımacılığı yapan araçlarda çıkan yangınların ele alındığı iki önemli toplantı gerçekleştirdi.


9+1 araçlarla turizm servis güzergah belgesi için talepler dinlendi

UKOME’de 9+1 turizm servis güzergah araçlarıyla ilgili alt komisyon kurma kararı üzerine TÜRSAB seyahat acentalarına duyuru yaparak komisyon öncesi hazırlık için istişare toplantısı çağrısında bulundu. Genel merkezde gerçekleşen geniş kapsamlı istişare toplantısına katılan seyahat acentalarından turizm servis aracı güzergah kullanım izin belgesi çalışması için komisyonla igili talepleri ve önerileri soruldu. Toplantıya katılan seyahat acentaları, turizm servis araçlarının UBER ve benzeri araçlarla karıştırılmaması için alınması gereken önlemleri TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanlığı’na ilettiler. Toplantıda sunulan çözüm önerileri ve talepler Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanı Taşkın Arık tarafından UKOME Turizm Alt Komisyonu toplantısında dile getirilecek.

Aaç yangınlarına yönelik alınması gereken tedbirler konuşuldu

TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanlığı özellikle eski araçlarda kullanılan kablolama sisteminin yetersizliği, gerekli bakımların yapılmaması, 10 numara yağ kullanımı nedeniyle son dönemde yaşanan araç yangınlarına karşı önlem almak için de toplantı düzenledi.

Toplantıda sadece eski model otobüslerin değil, yeni nesil motorlu araçlarda da standardın dışında koltuk arkası TV, elektrik prizi, internet ekipmanları gibi harici cihazların oluşturduğu tehlike de gündeme getirildi.

Araç yangınlarıyla ilgili toplantıdan TÜRSAB olarak turizm taşımacılığı yapacak araçlara koltuk arkası kablosuz eğlence sistemlerinin uygulanması, elektrik prizleri yerine USB takılmasının talep edilmesi kararı alındı.

Turizm taşımacılığı yapan seyahat acentalarını yakından ilgilendiren iki önemli konu ile ilgili TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanı Taşkın Arık “Seyahat acentalarının kullandığı turizm araçlarında can kaybına neden olabilecek yangın gibi olayların yaşanmaması için bu toplantıyı düzenledik. Bundan sonra otobüslerde aküye enerji yükü getirerek tehlike arz eden cihazlar yerine kablosuz eğlence araçlarına geçmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu hafta içinde yaptığımız ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Taylan Engin ile 9+1 1 turizm servis güzergah araçları kullanım izin belgesi ve lüks binek araçların sorunlarını konuştuk. Ardından seyahat acentalarından UKOME Alt Komisyonu için taleplerini dinledik. Üyelerimizin ilerleyen dönemde mağduriyet yaşamaması için komisyonda onların seslerini daha güçlü duyurmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.Bu Haber 21.09.2019 - 09:02:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.