TÜRSAB: Turistlere ırkçı söylem ve davranışlar cezalandırılmalı

TÜRSAB: Turistlere ırkçı söylem ve davranışlar cezalandırılmalı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, turistlere ırkçı söylem ve davranışlarda bulunan kişilerin cezalandırılması gerektiğini söyledi.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) geçtiğimiz günlerde İstanbul-Sarıyer’de bir kişinin Orta Doğu’dan gelen turistlere bıçak sallayarak ırkçı söylemlerde bulunmasının ardından bir açıklama yayınladı.

Irkçı söylem ve davranışların ülke turizmine zarar verdiği ve bu tarz davranışların cezalandırılması gerektiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemize gelen turist sayısını ve niteliğini artırmak için canla başla çalışan “Seyahat Acentalarının” Birliği TÜRSAB olarak geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Orta Doğu ülkelerinden gelen misafirlerimize karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Anadolu Kültürü ile bağdaşmayan, tüm dünyaca bilinen ve takdir edilen misafirperverliğimize gölge düşüren bu davranış asla kabul edilemez.

Bu tür çirkin saldırıların cezasız kalmaması gerektiğine inanıyoruz.

Son dönemde özellikle Orta Doğu ülkelerinden gelen misafirlerimize yönelik bu türden tavır ve söylemler turizm sektör temsilcileri olarak bizleri ziyadesiyle üzmektedir.

Barış ve kardeşliği tesis eden sektörün temsilcileri olarak farklı kültürlerden insanların karşı karşıya getirilmesi, tehdit edilmesi, her 100 turistten yaklaşık 90’ının ülkemize gelmesini sağlayan Seyahat Acentalarımızı kaygılandırmaktadır.

Ülkemize gelen her misafir, milliyeti fark etmeksizin bizim için çok değerlidir. Benzer olayların bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyor, bu saldırıya maruz kalan misafirlerimize geçmiş olsun dileklerimizi bu vesile ile iletmek istiyoruz.”

 Bu Haber 04.07.2024 - 15:48:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Ah canım

    Bekir pak 05.07.2024 - 03:57

    Sizin hassasiyetinizi sevsinler! Cebinizi düşündüğünüz kadar biraz da ülkenin demografisini bozanlara sesinizi yükseltin.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.