TÜRSAB heyetinden İstanbul Havalimanı’nda inceleme

TÜRSAB heyetinden İstanbul Havalimanı’nda inceleme

TÜRSAB Incoming Turizm İhtisas Başkanlığı tarafından oluşturulan bir heyet İstanbul Havalimanı’na bir ziyaret gerçekleştirerek havalimanında inclemelerde bulundu. Havalimanında yaşanabilecek sorunları asgari düzeye indirmek için IGA yetkilileriyle bir araya gelen TÜRSAB heyeti, yapıcı ve çözüm odaklı bir görüşme gerçekleştirildiğini ifade etti.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği heyeti, İGA Ticari işler Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar ve ekibi ile bir görüşme yaparak, TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinin yeni havalimanını kullanacak dış hat yolcularının geliş-gidiş, karşılama ve transfer hizmetlerinin sorunsuz yapılabilmesi için alınması gereken tedbirler, yapılması planlanan uygulamalar ve seyahat acentelerinin beklentileri hakkında temaslarda bulundu.

IGA temsilcileri ile birlikte dış hatlar terminalini gezen ve yolcuların karşılama ve transfer araçlarına binecekleri alanlarda incelemeler yapan TÜRSAB heyeti, IGA yönetimi tarafından oluşturulması planlanan Havalimanı uygulamaları ve konseptler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

TÜRSAB heyetine başkanlık yapan Hamit Kuk ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi:

‘’Yolculara daha iyi hizmet verme gayesiyle tarafların birbirleriyle iletişime açık olması gerektiğinden yola çıkılarak, yeni havalimanından başlayacak olan operasyonlar süresince oluşabilecek sorunları ve çözüm önerilerini yüz yüze konuşmak üzere havalimanını yetkilileriyle Incoming Turizm İhtisas Başkanlığımız arasında periyodik aralıklarla bir araya gelinerek toplantılar yapılmasına karar verildi.

Ülkemize gelen turistler için ilk intiba çok önemlidir. Yeni havalimanımız bu açıdan gelen turistlere çok olumlu bir intiba bırakacağını umuyorum. Bu olumlu intiba ile birlikte doğru ve kaliteli hizmeti birleştirmeliyiz. Bu nedenle buraya gelip IGA yetkilileriyle çok yapıcı ve çözüm odaklı bir görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki ay hizmete açılacak yani havalimanında sorunları asgariye indirmek için sürekli diyalog halinde olmamız gerektiğine karar verdik. Bu nedenle üyelerimizin yeni havalimanı operasyonları sırasında yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili olarak derhal bizlere bilgilendirmeleri halinde hızlı bir şekilde havalimanı işletmesiyle görüşerek sorunları giderme konusunda adımlar atarız. Bu havalimanı ülkemiz için çok önemli bir değer ve bu değeri hep birlikte geliştirmeliyiz. Hem IGA İstanbul Havalimanı yönetimi hem de TÜRSAB yönetimi bu olumlu yöndeki gelişimi oluşturmaya hazırdır”

IGA İstanbul Havalimanına yapılan ziyarete TÜRSAB heyetini temsilen Incoming Turizmi İhtisas Başkanı Hamit Kuk, başkan yardımcıları Aylin Özsavaş, Onur Özer, Özdemir Sözmen ve Incoming Turizmi İhtisas Başkanlığı üyelerini temsilen Tuğrul İşsever katıldı.Bu Haber 23.03.2019 - 11:57:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.