TÜRSAB acenteleri uyardı: Rus turist rahatsız, şoförlerinizi denetleyin!

TÜRSAB acenteleri uyardı: Rus turist rahatsız, şoförlerinizi denetleyin!
Türkiye'ye tatile gelen Rus vatandaşlarının, incoming yapan tur operatörlerini, acenteleri ve günübirlik taşımacılık yapan yapan firmaların şoförlerini, trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle Rusya Turizm Müşavirliğine şikayet ettikleri bildirildi. Müşavirliğin konuyu Bakanlığa iletmesinin ardından TÜRSAB acentelere bir uyarı mesajı gönderdi.


Müşavirlik tarafından Bakanlığa iletilen bilgide, Türkiye'de meydana gelen trafik kazalarının Türkiye'nin Rusya'daki imajına zarar verdiği belirtilerek, kurallara uymayan incoming yapan tur operatörleri, acenteler ve günübirlik taşımacılık yapan firmalar için önlem alınmasının Türkiye'nin imajı açısından son derece önemli olduğu belirtildi.

Konunun TÜRSAB'a aksetmesinin ardından kurum tarafından üyelerine geçilen mesajda şunlar belirtildi;

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen yazıda ülkemizi ziyarete gelen Rus turistlerin ilgili Müşavirliklerini telefonla arayarak, tatilleri sırasında incoming yapan tur operatörleri ve seyahat acentalarının tur araçlarını kullanan şoförlerinin trafik kurallarına uymadıkları ve aşırı hız yaptıkları yönünde şikayetlerde bulundukları ve bu sebeple meydana gelen trafik kazaları sonucunda Rus kamuoyunda ülkemiz aleyhine olumsuz bir hava oluştuğu bildirilmiştir. Bu doğrultuda, üyelerimizin konu hakkında azami ihtimam göstermeleri ve tur araçlarını kullanan şoförlerini uyarıp, gerekli denetlemeleri yapmaları önemle rica olunur.Bu Haber 23.11.2011 - 13:07:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.