'Bu işi artık bildiğimiz yollarla yapmamız kolay olmayacak'

'Bu işi artık bildiğimiz yollarla yapmamız kolay olmayacak'
Türkiye Otelciler Federasyonu, Kuşadası'nda düzenlediği 11. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında, Thomas Cook'un iflasını masaya yatırdı. Başkan Osman Ayık, ''Bu işi artık bildiğimiz yollarla yapmamız kolay değil'' dedi.

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği’nin (KODER) ev sahipliğinde yapılan toplantıda konuşan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, 2019 yılına Türkiye turizm sektörünün beklentilere paralel olarak ilerlediğini, bu durumun Bakanlığın açıkladığı verilerce de teyit edildiğini söyledi.

''2020 sezonu 2019'un üzerine çıkacak''

Thomas Cook iflasının dışında 2019 sezonunun olumlu bir seyir izlediğini belirten Ayık, istatistiklerin turizmcilerin yüzünü güldürdüğünü ifade etti. Ayık, ''2020 rezervasyonları da alınmaya başladı. Konuşmak için erken ancak hem turist sayısı hem de gelir anlamında 2020’nin, 2019 yılının üzerinde bir yıl olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

''Bu işi artık bildiğimiz yollarla yapmamız kolay olmayacak''

Thomas Cook’un iflasının önemli bir konuyu gündeme getirdiğini ifade eden Ayık, ''Bizim artık bildiğimiz yollarla iş yapmamız kolay olmayacak gibi görünüyor. Kontrat ve ödeme sistemleri konusunda yeni iş modelleri oluşturmamız gerekiyor. TÜROFED Yönetim Kurulu olarak bu konuda hemfikir olacağımız yöntemler belirleyeceğiz. Thomas Cook konusundaki bir diğer önemli konu ise otellerimizin alacakları. TÜROFED olarak çeşitli avukatlık büroları ile görüşüyoruz. Alacaklarımız için Thomas Cook’un faaliyet gösterdiği bütün pazarlarda hukuki süreç başlatacağız. Hızlı hareket edebilmek adına bu süreci tek elden yönetmemiz gerekiyor. Kısa bir süre sonra avukatlık bürosunu belirleyip çalışmalarımıza ivme kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 24.10.2019 - 14:00:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • murat - 25.10.2019 - 04:48

    2020 turizm sezonun 2019 dan daha iyi olabilmesi icin hangi avantajlar mevcut turizm icin.mesela olumlu birsey soyleyin bizde yorum yazmayalim,ilk basta thomas cook batis konusu ciddi bir mesele olarak karsimizda,rakipler yunanistan ve ispanya lobi konusunda ondeler,ayrica e vize ciddi bir artistir,olumsuz bir haber 4 kisilik aile icin 108 gbp dir,2020 futbol sezonu unutmayalim avrupa sampiyonasi,yine ortalam ucak bilet fiyatlari ingiltereden normalde 250 gbp iken su anda 400 ler seviyesinde turizmde 2020 de daralma kacinilmazdir

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.