Türkiye'den İngiliz turiste 'yarı fiyatına' tatil

Türkiye'den İngiliz turiste 'yarı fiyatına' tatil
İngiltere'de en ucuz satılan tatil destinasyonunun Türkiye olduğu bildirildi.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Türk Lirasının pound karşısında değer kaybetmesi nedeniyle İngiltere'deki sömestr tatili döneminde en ucuz aile tatili destinasyonunun Türkiye olduğu açıklandı.

İngiliz halkı tatile yüzse 18 daha az ödenyecek

İngiliz Post Office'in düzenli olarak yaptığı "Travel Money" araştırmasına göre, İngiliz halkı sömestr döneminde tatile yüzde 18 daha az ödeyecek.

En ucuz destinasyon Marmaris

Dört kişilik ailenin bir öğün yemeği, bir fincan kahve, bir şişe bira, bir kutu Coca Cola ve bir kadeh şarabın destinasyonlardaki fiyatlarının karşılaştırılmasıyla elde edilen verilere göre, İngilizler sömestr döneminde en ucuz tatili Türkiye-Marmaris'ta yapacak. Bu ürünlerin Marmaris'teki fiyatları, Algarve (Portekiz) hariç diğer destinasyonların neredeyse yarısı kadar.

Yapılan araştırmaya göre yukarıda belirlenen ürünlerin Marmaris'teki fiyatı 34 poundken, Algarve'de 47 pound, Madeira'da (Portekiz) 71,01 pound, Costa del Sol'da (İspanya) 71,03 pound Baf'ta (Güney Kıbrıs) ise 70,85 pound ve Porec'te (Hırvatistan) 91,29 pound.

En ucuz üç paket tur

Bu ürünlerin bir haftalık kullanımının da dahil olduğu 4 kişi bir haftalık paket turlar hesaba katıldığında ise en ucuz ülke Türkiye'nin fiyatı 1.766 pound oluyor. Onu 1.941 poundla Algarve ve 2.177 poundla Porec takip ediyor. Bu üç ülke, somestr döneminde en ucuz destinasyonlar olarak öne çıkıyor.Bu Haber 18.10.2021 - 15:27:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.