Türkiye'deki havalimanları 11 ayda kaç yolcu ağırladı?

Türkiye'deki havalimanları 11 ayda kaç yolcu ağırladı?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), kasım ayına ve yılın 11 aylık dönemine ilişkin havalimanı yolcu verilerini açıkladı


DHMİ'nin açıkladığı verilere göre, Türkiye'deki havalimanları kasım ayında 6 milyon 130 bin yolcuya hizmet verdi. (verilere transit yolcular da dahil). Bu ayda Türkiye'deki havalimanlarına iniş-kalkış yapan uçak sayısı ise 86 bin olarak açıklandı.

Ocak-kasım arasındaki 11 aylık dönemde Türkiye'deki havalimanlarını kullanan yolcu sayısı (transit yolcular dahil) 76 milyon 770 bin olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam 196 milyon olarak açıklanmıştı.

11 aylık dönemde Türkiye'deki havalimanlarını kullanan yolcuların 30 milyonunun dış hat, 46,7 milyonunun ise iç hat yolcusu olduğu belirtildi. 11 aylık dönemde havalimanlarına iniş-kalkış yapan toplam uçak sayısı ise yaklaşık 980 bin oldu.

11 aylık dönemde havalimanlarını kullanan yolculardan 21,7 milyonunun adresi ise İstanbul Havalimanı oldu.Bu Haber 08.12.2020 - 09:56:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.