''Kriz yönetiminin meyvelerini gelecek yıl toplayacağız''

''Kriz yönetiminin meyvelerini gelecek yıl toplayacağız''

Almanya'nın önde gelen tur operatörlerinden Schauinsland Reisen, 2019-20 sezonunu 511 milyon euroluk kayıpla kapatıyor. Şirketin sahibi Gerald Kassner ise hem temkinli hem iyimser açıklamada bulundu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

2019-20 sezonunu yüzde 63 düşüşle 511 milyon euroluk kayıpla kapatacağı belirtilen Schauinsland Reisen'in yolcu sayısı ise yüzde 68 (530 bin) azaldı.

''Daha kötüsü de olabilirdi''

Rakamların çarpıcı bir şekilde düştüğünü belirten şirketin CEO'su Gerald Kassner, ''Ancak daha kötüsü de olabilirdi. Yunanistan'a dönük yüksek son dakika talebi bize yardım etti. Ayrıca 2020. rezervasyonlarının 2021'e ertelenmesi konusunda da nispeten yüksek bir eğilim vardı.'' dedi.

Turizm sektöründeki dramatik duruma rağmen hala ihtiyatlı bir iyimserlik için olduğunu kaydeden Kassner, ''Schauinsland mali olarak çok sağlam. Pandeminin getirdiği zorluklara karşı şu ana kadar ortalamanın üzerinde bir başarı sağlandı.'' şeklinde konuştu.

‘’Müşteriler hatırlayacaktır’’

Krizin ortasında yüksek ulaşılabilirlik (müşterilerle yakın temas) sağladıklarını ve bunun kendilerine puan kazandırdığını ifade eden Gerald Kassner, bunun meyvelerinin 2021 yılında toplanacağını söyledi. Kassner, ''Kriz geçtikten sonra müşteriler kendileriyle kimin ilgilendiğini çok iyi hatırlayacaklar.'' dedi.Bu Haber 06.10.2020 - 09:30:24 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.