Tur operatörü Neckermann da oyuna dönüyor

Tur operatörü Neckermann da oyuna dönüyor
Murat Kızılsaç, Neckermann'ın operasyonlara yeniden başlaması ile ilgili planın tamamlandığını açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Thomas Cook'un 2019 yılında iflas etmesinin ardından, o dönem şirketin ikinci büyük hissedarı durumundaki Anex Tour tarafından satın alınan Neckermann Reisen de oyuna dönüyor.

Thomas Cook'un Almanya'daki üç ayağından biri olan (diğerleri Öger Tours ve Bucher Reisen) Neckermann Reisen'ın oyuna yeniden dönmesi ile ilgili tüm planların hazır olduğu açıklandı.

Anex Tour Avrupa Müdürü Murat Kızılsaç, ''Neckermann'ın yeniden operasyona başlaması ile ilgili planlar hazır. Markayı en kısa sürede yeniden etkinleştirmek istiyoruz. Ancak henüz kesin bir yok.'' diye konuştu.

‘’Çok iyi rezervasyonlarımız var’’

Almanya pazarında yaz rezervasyonlarının nasıl gittiği ile ilgili de değerlendirme yapan Murat Kızılsaç, ''Haziran, temmuz, ağustos ayları ve sonbahar için çok iyi rezervasyonlarımız var. Rezervasyonlarımızın çoğu Türkiye'ye. Türkiye'yi, birbirine yakın sayıda rezervasyon alan ispanya ve Yunanistan takip ediyor.'' dedi.

Ancak bu rezervasyon trendinin ne kadar süreceğini bilmediklerini kaydeden Kızılsaç, ''Pandemi tur operatörlerine uzun vadeli plan yapmamaları gerektiğini öğretti.'' ifadelerini kullandı.

Tur operatörleri kendi konumlarında kalacak

Anex Grubu'nun Almanya'daki tur operatörlerini kendi konumlarında tutmaya karar verdi. Bucher Reisen eskiden olduğu gibi son dakika tatilleri satmaya devam edecek. Öger Tours ise Türkiye, Mısır ve doğu tatilleri sağlacısı olarak yola devam edecek. Anex Tour ise daha geniş bir yelpazede konumlandırıldı. Yine de şirketin ağırlık merkezi Türkiye.

İspanya ve Yunanistan’da büyümek istiyor

İspanya ve Yunanistan destinasyonlarında da büyüme potansiyeli gördüklerini kaydedenMurat Kızılsaç, ''İspanya ve Yunanistan geçmişte Bucher Reisen'in en iyi destinasyonlarıydı. Bu destinasyonlarda hem Anex Tour hem de Bucher Reisen markalarıyla büyümek istiyoruz. Girit'te hali hazırda 230 otelle çalışıyoruz. Mayorka'da çalıştığımız otellerin sayısı yüzde 50 arttı.'' dedi.Bu Haber 23.07.2021 - 09:41:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.