TUI'nin hava yolu şirketi dramatik bir küçülmeye gidiyor

TUI'nin hava yolu şirketi dramatik bir küçülmeye gidiyor
Avrupa'nın en büyük seyahat grubu TUI'nin hava yolu şirketi TUIfly'ın, 2020 yılında dramatik bir küçülmeye gittiği belirtiliyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

''TUI Grubu'nun hava yolu şirketi TUIfly, maliyet düşürme planları, filosundaki uçak sayısını yarıya indirme, uçtuğu kısa mesafe destinasyon sayısını azaltmak ve uçmayı planladığı yeni uzak mesafe destinasyonları gündeminden çıkararak dramatik bir küçülmeye gidiyor.''

Bu ifadeler Almanya'nın önde gelen iş ve turizm dergisi fvw'da dile getirildi.

1000 TUIfly işini kaybedecek

Temmuz ortasına uçaklarını yeniden havalandırmayı planlayan TUIfly'ın, filosundaki uçak sayısını 39'dan 17'ye düşürceği belirtiliyor. Bu küçülmenin 270'i pilot ve 430'u kabin görevlisi olmak üzere toplam 1000 kişinin işini kaybetmesi anlamına geldiği belirtilirken, TUIfly'ın bünyesinde şu anda, bin 400'ü pilot ve kabin görevlisi olmak üzere, 2 bin kişinin çalıştığına dikkat çekiliyor.

Bazı havalimanlarındaki üslerini kapatacak

TUI sözcüsü, ''Mevcut pazar koşulları ve buna bağlı olarak otaya çıkan tasarruf ihtiyacı, filomuzdaki 39 uçaktan ancak yarısını kullanmamızı mümkün kılıyor. Tasarruf tedbirleri, Köln, Bremen ve Münster-Osnabrück'un aralarında yer aldığı bazı küçük ölçekli üslerimizin kapatılmasını da beraberinde getirebilir.'' diyor.

Düşük yolculu destinasyonları kapatacak, kar marjı yüksek yerlere yönelecek

Filoda bulunan uçak sayısındaki dramatik düşüş, TUIfly'ın düşük yolcu hacmine sahip kısa mesafeli birçok destinasyonu elimine edeceği ve bunun yerine kar marjı yüksek destinasyonlara yöneleceği anlamına geliyor. Şirket buna paralel olarak, sonbaharda başlatmayı planladığı Karayipler, Dominik Cumhuriyeti ve Meksika gibi uzun mesafe uçuşları da askıya alıyor.

17 Temmuz’da uçmaya başlayacak

Gelinen noktada TUIfly, 3 aylık bir atanın ardından, 17 Temmuz itibariyle operasyonlarına yeniden başlıyor. İlk uçuşlar Düsseldorf ve Frankfurt'tan Portekiz Algarve'ye yapılacak. Daha sonra uçuşlar Münih, Hamburg, Köln / Bonn, Basel, Paderborn ve Nürnberg olarak genişletilecek.Bu Haber 11.06.2020 - 10:11:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.