TUI yönetim kuruluyla ilgili iddiaya şirketten yalanlama

TUI yönetim kuruluyla ilgili iddiaya şirketten yalanlama
11 bin çalışanını izne gönderen TUI İngiltere ve İrlanda yönetiminin, kendi maaşlarında kesinti yapılmasını kabul etmediği öne sürüldü. İddia, şirket tarafından yalanlandı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Dünyanın en büyük seyahat grubu TUI'nin İngiltere ve İrlanda ayağıyla ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Mail on Sunday'in haberine göre, 13 bin çalışanın 11 binini izne gönderen TUI İngiltere ve İrlanda yönetim kurulu, kendi maaşlarından kesinti yapılmasını kabul etmedi. Yönetim kurulu üyelerinin tam maaş almaya devam edeceği, sadece ikramiye alamayacakları kaydedildi.

Ancak İngiliz turizm haber sitelerine açıklama yapan TUI ise, yönetim kurulu üyelerinin ve müdürlerin maaşlarında yüzde 30 kesinti yapılmasını ve ikramiye almamayı kabul etiğini belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada, ''Almanya ve İngiltere dahil, farklı ülkelerde her kademeki üst düzey TUI yöneticileri, bu belirsiz dönemde şirkete finansal katkı yapmayı kabul etti.'' denildi.

Mail on Sunay ise, TUI'nin açıklaması sonrası haberini güncellediği ifade edildi.Bu Haber 13.04.2020 - 15:01:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.