TUI ve Jet2 yeni tarihler açıkladı

TUI ve Jet2 yeni tarihler açıkladı
Koronavirüs nedeniyle operasyon yapamayan TUI ve Jet2, faaliyetlere tekrar ne zaman başlayacaklarıyla ilgili yeni tarihler açıkladı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

TUI İngiltere ve İrlanda, tatil iptallerini mayıs ortasına kadar uzattığını açıkladı. Şirketin aldığı bu karar, operasyonlara başlayacağı tarihi 17 Haziran olarak belirleyen rakibi Jet2'nun açıklamasının hemen ardından geldi.

TUI'nin seyahat yasağını Jet2'dan bir aydan daha uzun bir süre erken olarak belirlemesinin nedeninin, şirketin dramatik bir şekilde azalttığı iş gücünü yeniden toparlamak olduğu düşünülüyor. Çünkü şirket, seyahat yasağını 14 mayıs'a uzatırken, 17 Mart öncesinde yapılan rezervasyonları en erken 30 Haziran olarak yeniden rezervasyona bağlıyor.

İngiliz Dışişleri Bakanlığı seyahat yasaklarının ne zaman kalkacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapmamışken, Jet2 harekete geçerek rezervasyon yenileme ve idelerle ilgili 17 Haziran tarihini verdi.Bu Haber 08.04.2020 - 13:36:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Durmuş Acar - 09.05.2020 - 09:18

    Bende sizin gemide yer alıyorum güverte doldu boğulmak üzereyim bir tarih varmı Ufuk’ta görünen yoksa öleceğiz tek umut sizde patron

  • Neslihan turedi - 16.04.2020 - 03:01

    Ben de ayni gemideyim ve hic kimse basin da bizim hakkimizda konusmuyo hicbir yasadan faydalanamadim ve magdurum sesimizi duyunnnn

  • İsmail ekiz - 09.04.2020 - 01:34

    KORONA Dünya ya yayılmışken 2020 yılı sezonu için turizm bitmiştir ileriki yıllar için tekrar yorum yapacağım uzun yıllardır turizmin içindeyim.Çok sayıda tür operatörü iflas edebilir.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.