TUI'den 2 milyon ek kapasitelik büyük hamle

TUI'den 2 milyon ek kapasitelik büyük hamle

Thomas Cook'un iflasının adından İngiltere'de milyonlarca kapasite açığı ortaya çıkmasının ardından TUI, bu ülkedeki kapasitesini 2 milyon arttıracağını duyurdu.


TurizmGüncel – Dış Haberler

İngiltere'de Thomas Cook'tan boşalan kapasitenin nasıl ve kimler tarafından doldurulacağı merak konusuydu. İngiltere'de harekete geçen Thomas Cook’un ezeli rakibi TUI, bu ülkedeki koltuk sayısını 2 milyon arttırma kararı aldı.

Thomas Cook çalışanlarını işe alıyor, kapasiteyi 2 milyon arttırıyor

Bu çerçevede TUI'nin Thomas Cook'un iflasının ardından işsiz kalan 100 pilotu ve 200'den fazla kabin görevlisini TUI Airways’de işe alacağı kaydedildi. Şirketin 2020 sezonu için ekleyeceği 2 milyon koltuğun ise Türkiye, Yunanistan, Balear Adaları, Kanarya Adaları, Mısır, Meksika ve Florida'da da oluşan boşluğu kapatma amacı taşıdığı ifade edildi.

TUI'nin Manchester, Doncaster Sheffield, Birmingham, Newcastle ve Glasgow'dan yapacağı uçuş sayısını arttıracağı ve daha fazla 7, 10, 11 ve 14 günlük paket turlar sunacağı kaydedildi.

‘’Yaptığımız her işin merkezinde müşterilerimiz var’’

Şirketin İngiltere ve İrlanda Müdürü Andrew Flintham, ''İngiltere'deki lokal havalimanlarından popüler tatil bölgelerine olağanüstü tatiller sunmayı planlıyoruz. Tatil konusunda esnekliğin seçenek sayısının ve ödeme kolaylığının öneminin farkındayız. Yaptığımız her şeyin merkezinde müşteriler yer alıyor. Her yıl işe yeni pilotlar ve kabin memurları alıyoruz. Bu yıl, şimdiye kadar yağtığımız en büyük alımı yapıyoruz.'' dedi.Bu Haber 10.10.2019 - 12:05:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.