Seyahat devi TUI’nin CEO’sundan önemli açıklamalar

Seyahat devi TUI’nin CEO’sundan önemli açıklamalar
TUI CEO'su Fritz Joussen, pandemi sonrası seyahat talebinin hızla toparlanacağını söyledi. Trendlerin değişebileceğine işaret eden Joussen, TUI'nin daha fazla otel satabileceğini ifade etti.

TurizmGüncel - Dış Haberler

''Turizm iyi bir sektör ancak önce krizi atlatmalıyız''

Alman iş ve turizm dergisi fvw'nun düzenlediği sanal kongrede konuşan TUI CEO'su Fritz Joussen, pandemi sonrası seyahat endüstrisinin hızla eski haline döneceğini ileri sürdü. Seyahat sektöründe talep trendinin değişeceğini kaydeden Joussen, ''Turizm iyi bir sektör. Ancak her şeyden önce krizi atlatmalıyız ve bunu ancak hep berber yapabiliriz.'' dedi.

''Önümüzdeki her şeye bakıyoruz''

TUI'nin geri kalan dönemde pek çok zorlukla mücadele ettiğini kaydeden Fritz Joussen, gelirlerin minimum olduğu bir dönemde şirketin kalıcı bir 250 milyon euroluk tasarrufu nasıl sağlayacağına ilişkin ip uçları verdi. Devletin sağladığı 3 milyar euroluk kredinin yeterli olmadığını belirten Joussen, ''Önümüzdeki her şeye bakıyoruz. Örneğin birleşme ve satın almaları göz önünde bulundurmak durumundayız. Bunun anlamı satın almadan çok elden çıkarma.'' dedi.

''Marella Cruises ve oteller satılabilir''

Hapag-Lloyd Cruises gibi, başka işletmelerin de elden çıkarılabileceğine işaret eden Joussen, TUI'nin İngiltere'deki kruvaziyer şirketi Marella ve sahip olduğu otellerin bu çerçevede ele alınabileceğini belirtti. Dünya genelinde 400 oteli işleten TU Hotels & Resorts'un çok sayıda ülkede de ortak girişimleri bulunuyor.

Kruvaziyer ve otellerin aksine, hava yolu şirketlerinin TUI'nin satış radarında olmadığı belirtiliyor. Şirket, Almanya'daki hava yolu TUIfly'ın filosundaki uçak sayısını 39'dan 17'ye düşüreceğini açıklamıştı.

''Rezervasyonlar son dakikaya kalacak''

Koronavirüsün gelecekte turizm sektörünü nasıl etkileyeceği ile ilgili de açıklama yapan Joussen, ''Çok fazla değişiklik olacak. Örneğin müşteri isteklerinde. Güvenlik ihtiyacı artacak. Uzak mesafe tatiller azalacak, rezervasyon süreleri kısalacak (son dakika satışları).

2021 kapasitesini düşük tutacağız

Rezervasyonları gelecek normale dönmesini beklediğini açıklayan Joussen, ''Şu anda 2021 yaz sezonu için beklediğimizin iki katı rezervasyonumuz var. Bu rezervasyonları eriyip erimeyeceği büyük oranda ocak-şubat dönemindeki duruma bağlı. Önümüzdeki yıl kapasiteyi planlarken temkinli olacağız. Planlamaları düşük yapacağız. Olumlu gelişmelerle şaşırmayı umuyoruz.'' dedi.Bu Haber 09.09.2020 - 11:04:36 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.