TUI, bu yıl Türkiye’ye getireceği turist sayısını açıkladı

TUI, bu yıl Türkiye’ye getireceği turist sayısını açıkladı

Antalya’da Türk turizmcilerle buluşan TUI Grubunun üst düzey yöneticileri, sezona ve TUI’nin Türkiye hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.


TUI Grubunun üst yöneticileri, Antalya-Belek’teki Rixos Premium Hotel'de düzenlenen “Partner Update” etkinliğinde Türk turizmcilerle bir araya geldi. Toplantıya Pazarlardan ve Havayollarından Sorumlu TUI Grup CEO'su David Burling, TUI Grup Ürün ve Satın Alma Direktörü Helen Caron, Merkez Bölge CEO'su Stefan Baumert, Kuzey Bölgesi CEO'su Andrew Flintham ve TUI Hollanda Genel Müdürü Arjan Kers katıldı.

2023 Türkiye hedefi 2,2 milyon

TurizmDays’te yer alan habere göre TUI Grubunun Merkez Avrupa CEO’su Stefan Baumert, 2022 yılında Türkiye’ye en fazla turist getiren tur operatörünün TUI olduğunu söyledi. Baumert “ Ancak pandemi de ikinci sıraya düştük. 2023 yılında yeniden Türkiye’de birinciliği ele aldık. TUI Grubu, Avrupa'nın Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük turizm işletmesidir ve 2023 sezonu için 14 kaynak pazardan ülkeye seyahat eden 2,2 milyondan fazla konuğu ağırlayacaktır. Bu, 2019'a kıyasla yüzde 44'lük bir artışa işaret ediyor’’ dedi.

Burling: Türkiye’de 30 otelimiz var

Şirketin Pazarlardan ve Havayollarından Sorumlu TUI Grup CEO'su David Burling ise 2024 yılında Türkiye’de 2023 yılına göre yüzde 19’luk bir artış hedeflediklerine dikkat çekerek, “Bütün kaynak pazarlarımızdan Antalya ve Dalaman’a tatil talebinde artışlar var. TUI Grubu Robinson, Magic Life, TUI Suneo ve TUI Blue gibi 30 otelden oluşan portföyü ile Türkiye'de önemli otel yatırımlarına sahip tek Avrupalı tur operatörü grubu. TUI'nin Türkiye ile ilişkisi 35 yılı aşkın bir geçmişe sahip.” diye ifadelerini kullandı.Bu Haber 26.05.2023 - 08:23:15 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.