TUI açıkladı: İşte şirketin 7 aydaki müşteri sayısı

TUI açıkladı: İşte şirketin 7 aydaki müşteri sayısı

Avrupa'nın en büyük seyahat grubu TUI, 2022 yılının üçüncü çeyreğine ait bilançosunu açıkladı.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Pandemi döneminde büyük finansal zorluk yaşayan ve Alman hükümetinden peş peşe kredi desteği alan TUI Grubu, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

4,4 milyar euro gelir, 5,1 milyon misafir

Şirketin açıkladığı verilere göre, uçuşlarda yaşanan aksaklıkların ortaya çıkardığı 75 milyon euroluk ek maliyet olmasaydı üçüncü çeyrekte vergi ve faiz öncesi kar 48 milyon euro kar elde edebilecekti. 

Üçüncü çeyrekte 5,1 milyon yolcuya hizmet veren şirket, sene başından bu yana ise 11,5 milyon müşteri sayısına ulaştı.

Geçtiğimiz yılın III. çeyreğinde 650 milyon euro olan şirketin geliri, bu yılın aynı döneminde 4 milyar 430 milyon euroya yükseldi.

2019’un yüzde 90’ına ulaştı

TUI aynı zamanda, 2022 yaz sezonunda 2019 kapasitesinin yüzde 90’ına ulaştığını duyurdu.

TUI’nin üçüncü çeyrek bilançosunda belirtildiğine göre şirketin otellerinde yatak başına elde edilen ortalama gelir yüzde 4 artarak 73 euroya, doluluk ortalama doluluk oranı ise yüzde 74’e ulaştı.

Ayrıca, şirketin iki kruvaziyer şirketi Hapag-Lloyd ve Marella Cruises’un bünyesinde 12 geminin tamamı serviste ve bu gemilerdeki doluluk oranı yüzde 57 ile 70 arasında değişiyor.

Sebastian Ebel: Talepte ciddi bir artış var

Yakında TUI Grubunun CEO koltuğuna oturacak olan Sebastian Ebel, “İnsanlar seyahat etmek istiyor. Tatil, planlı harcamalarda başı çekiyor ve bu durum değişmedi. Avrupa’da hava yolu şirketlerinin yaşadığı zorluklara rağmen, TUI sezonu başarı ile başlattı. Talepte ciddi bir artış var ve bu da üçüncü çeyrek verilerine yansıdı.” dedi.Bu Haber 10.08.2022 - 11:06:33 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.