TUI'den Akdeniz'deki 6 destinasyona kötü haber

TUI'den Akdeniz'deki 6 destinasyona kötü haber
Tur operatörü TUI, İskoçya'nın Aberdeen kentinden Akdeniz'deki 6 destinasyona yapacağı operasyonları durdurdu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Avrupa'nın en büyük tur operatörü TUI, İskoçya'nın Aberdeen kentinden yüksek sezonda Mayorka, Tenerife, İbiza, Reus, Türkiye ve Rodos operasyonlarını durdurdu.

TUI'nin Aberdeen'i yaz programından çıkarması, İskoçyalı seyahat acentelerince tepkiyle karşılandı. TUI, yüksek sezonda bu havalimanından haftada 10 uçuş planlamıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan TUI, ağırlığı İngiltere'deki havalimanlarını vereceğini açıklarken, Aberdeen'e ekim ayında dönüş yapacağını ve sadece Tenerife'ye haftada 2 uçuş yapacağını belitti.

İskoçyalı acentler: Dehşet verici

TUI'nin aldığı kararla birlikte şoka uğradıklarını belirten İskoçyalı acenteler, ve İskoçya Seyahat Acenteleri Birliği (SPAA), bazı rotaların geri dönmemesinden endişe ettiklerini söyledi. SPAA Başkanı Joanne Dooey, TUI'nin aldığı kararın İskoçyalı gezginler ve seyahat acenteleri için dehşet verici olduğunu belirtti. Dooey, ''İnsanların İskoçya'dan nereye ne zaman seyahat edebileceğine ilişkin çok fazla belirsizlik var.'' dedi.Bu Haber 13.07.2020 - 16:46:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ümid Arfa - 13.07.2020 - 09:46

    Yahu biz korona virüs korkusundan iş için Antalya dan İzmir e taşınmamız gerektiği halde otobüse binerken bu turizmcileri ve turistleri anlayamıyorum. Ölümünüze mı susadiniz? Oturun oturdugunuz yerde! Paragöz turizm acentelerinin kurbanı olmayın! Bir sene de turistik gezi yspmayin! Oturun eviniz de yahu!

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.