THY’den İstanbul Havalimanı açıklaması: Öyle bir karar yok

THY’den İstanbul Havalimanı açıklaması: Öyle bir karar yok
Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’nın yüzde 60’ına ortak olacağı şeklindeki haberlerin doğru olmadığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan THY’nin İstanbul Havalimanı’na ortak olacağı ve ciddi bir borç yükünün altına gireceği şeklindeki haberlere, THYden açıklama geldi.

Türk Hava Yolları tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, "İstanbul Havalimanı'na ortak olmaya ilişkin Yönetim Kurulumuzun herhangi bir değerlendirmesi ve kararı bulunmamaktadır." denildi.

12 Şubat'ta bazı basın yayın organlarında çıkan haberde, şirketin İstanbul Havalimanı'na hissedar olacağı ve ciddi bir borç yükünün THY'ye devredileceğine dair ifadelerin tespit edildiği kaydedildiği kaydedilen THY’nin KAP açıklamasında, "Bahsi geçen haber gerçeği yansıtmamakta olup, İstanbul Havalimanı'na ortak olmaya ilişkin Yönetim Kurulumuzun herhangi bir değerlendirmesi ve kararı bulunmamaktadır. Ortaklığımız, operasyonlarımızın sorunsuz devam edebilmesi için İstanbul Havalimanı'na geçiş sürecine ve mevcut filo büyümesi ile ilgili yatırımlarına odaklanmış durumdadır." ifadeleri kullanıldı.Bu Haber 15.02.2019 - 09:42:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.