'THY satılıyor' iddiasını kim ortaya attı, THY iddiaya ne yanıt verdi?

'THY satılıyor' iddiasını kim ortaya attı, THY iddiaya ne yanıt verdi?
Sosyal medya platformu Twitter'da 'Türk Hava Yolları'nın yüzde 49'u Katar Hava Yolları'na satılıyor' iddiası ortaya atıldı.

İddiayı ortya atan kişi ise Harry Theocharous isimli bir kişi. Kendisini pilot ve ' Q4 Aviation Solutions'ta iş geliştirme müdürü' ve pilot olarak tanımlayan Harry Theocharous Twitter'da, ''Son Dakika: Qatar Airways CEO'su Akbar Al Baker, Türk Hava Yolları'nın yüzde 49'unu satın aldıklarını duyurdu. Bu, fona ihtiyaç duyan Türk hükümetinin devlet kontrolündeki şirketleri özelleştirmesinin başlangıcı mı? Bir yorumunuz var mı @BeratAlbayrak?'' diye tweey attı.

Harry Theocharous'un hiç bir maddi temele dayanmayan, kaynaksız olarak payaştığı bu mesaj Twitter'da kısa sürede yayıldı.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Türk Hava Yolları Satılıyor" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Üstün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Markamız hakkında farklı zamanlarda ortaya atılan ve yeniden gündeme gelen 'Türk Hava Yolları Satılıyor' başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu asılsız paylaşımlar ile ilgili hukuki haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz."Bu Haber 21.03.2019 - 08:28:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.