Thomas Cook’un slotlarını hangi şirket ne kadara aldı?

Thomas Cook’un slotlarını hangi şirket ne kadara aldı?
Thomas Cook'un iflasının ardından bu şirketin havalimanlarını slotlarını kimin alacağı merak konusuydu. Konuyla ilgili önemli bi gelişme yaşandı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Thomas Cook'un Gatwick ve Bristol havalimanlarındaki iniş ve kalkış slotları 36 milyon pounda (yaklaşık 46 milyon dolara) easyJeet'e satıldı.

Markaların üç katından daha fazlaya satıldı

EasyJet'in Thomas Cook'un slotları için ödediği para, Çinli yatırım fonu Fosun'un Thomas Cook'un markaları için ödediği paranın üç katından daha fazla. Fosun, Thomas Cook, Casa Cook, Cook's Club, domainler, yazılımlar ile sosyal medya hesapları ve uluslararası alanlardaki diğer lisanslar için Thomas Cook'un tasfiye kayyumuna 14 milyon dolar ödemişti.

EasyJet kaç slot elde etti?

Thomas Cook'un iflasının ardından gözler, bu şirketin havalimanlarındaki, (özellikle de Gatwick'teki çok değerli) slotlarını hangi şirketin alacağına odaklanmıştı. Yaşanan gelişme, bu sorunun büyük oranda cevap bulmasını sağladı. Thomas Cook'un Gatwick Havalimanı'ndaki günlük 12 yaz - 8 kış slotu ile, Bristol'deki günlük 6 yaz - 1 kış slotunu atık easyJet kullancak.Bu Haber 08.11.2019 - 14:02:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.