Alman yetkili yine konuştu: Yurt dışı tatil bu yıl mümkün değil

Alman yetkili yine konuştu: Yurt dışı tatil bu yıl mümkün değil
Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiss, Almanlar için bu yıl sadece yurt içinde tatilin mümkün olacağını ileri sürdü.

Son dönemde sık sık 'bu yıl yurt dışı tatil olmayacak, yurt dışına rezervasyon yapmayın' açıklamalarında bulunan Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareissbir açıklama daha yaptı.

''Yurt dışı tatilleri tamamen iptal edilmesi güçlü bir ihtimal''

Hürriyet gazetesinden Ali Varlı'nın Berlin'den bildirdiğine göre Thomas Bareiss, “Uzak bölgelere yapılacak turistik geziler ve tatillerin bu yıl tamamen iptal edilmesi güçlü ihtimal dahilinde. Ülke içinde tatil programları yapmak olasılık dahilinde. Tabii belli önlemler altında.'' diye konuştu.

Personelin düzenli şekilde testlere tabi tutulması, odaların ve otelin sürekli dezenfekte edilmesi ve sosyal mesafenin korunması gibi önlemlerin alınmasıyla yurt içinde tatil yapılabileceğini kaydeden Thomas Bareiss, ''Ayrıca otelde ve sahilde havlu verilmemesi de önlemlerin başında geliyor. İnsanlar şimdiye kadar alınan tedbirlere ve yapılan önerilere çok dikkat etti. Tatil sırasında da kısıtlamalara uyacaklarını sanıyorum” dedi. Almanya’da tatil yapılacak ve görülecek çok yerin olduğunu belirten Bareiss, Almanya’da kalınması önerisinde bulundu.''

''Küçük tatil evleri var''

Federal Tarım Bakanı Julia Klöckner de ülkedeki aktüel durumdan dolayı insanların yurt dışı yerine tatilini Almanya’da geçirme tavsiyesinde bulundu. Bakan Klöckner “Ülkede çok güzel küçük tatil evleri var. Küçük köy evlerinde de tatil yapmak mümkün. Buralarda sosyal mesafeyi koruyarak dinlenmek için ideal yerler. Ben hijyen kurallarına da uyulduğu taktirde buralarda tatil yapılabilineceğini düşünüyorum” dedi. Bareiss, otel ve restoranların tekrar hizmete sokulmasıyla ilgili ise “Bana göre adım adım restoran, kafeteryalar ve oteller hizmete girebilir” dedi. Almanya’da restoranlar ve oteller kriz nedeniyle kapalı tutuluyor. Büyük gelir kaybına uğrayan restoranların ise sadece paket servisi yapılmasına izin veriliyor.Bu Haber 28.04.2020 - 10:44:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.